27 września 2023

Książki o kosmosie dla dzieci – tytuły dla małego astronoma!

Małe dzieci są nieustannie zafascynowane światem wokół nich. Zadawane przez nie niezliczone pytania często dotyczą zjawisk przyrodniczych, także tych widocznych na niebie. Również gwiazdy i planety, tak od nas odległe, są dla dzieci fascynującym tematem. Jak zaspokoić tę niepohamowaną ciekawość?

KOSMOS DLA DZIECI – KSIĄŻECZKI NA DOBRY POCZĄTEK

 

Temat kosmosu spotyka się z dużym entuzjazmem małych dzieci! Zainteresowanie maluchów wzbudzają kolorowe rysunki gwiazd i planet. Z kolei dzieci w wieku przedszkolnym z chęcią dowiedzą się więcej o locie w kosmos, pracy astronauty i warunkach, jakie panują w przestrzeni kosmicznej. Z tego artykułu dowiecie się, jakie książki o kosmosie mamy w ofercie wydawnictwa Media Rodzina.

 

 

KICIA KOCIA W KOSMOSIE – SYMPATYCZNA KOTKA ODKRYWA ŚWIAT PLANET

 

Kicia Kocia w kosmosieW jednej z najpopularniejszych serii dla dzieci, autorstwa Anity Głowińskiej, nie mogło zabraknąć książki o kosmosie. Kicia Kocia, ulubienica maluchów, jest taka sama jak inne dzieci. Staje przed sytuacjami, które są dla niej zupełnie nowe, jak pierwsza wizyta u dentysty czy narodziny braciszka. Dzięki temu pomaga innym dzieciom się w nich odnaleźć.

Kotka jest też równie ciekawska, co dzieci i ma te same marzenia – na przykład o zostaniu astronautką! A jak właściwie jest na Księżycu i jak można tam dolecieć? Kicia Kocia w kosmosie, podobnie jak inne książki o kosmosie dla dzieci, zawiera ciekawe informacje o locie rakietą i o tym, jak astronauci muszą być przygotowani do takiej wyprawy.

 

 

NA CZYM POLEGA PRACA KOSMONAUTY? – KSIĄŻKI O KOSMOSIE W SERII MĄDRA MYSZ

 

Mam przyjaciela kosmonautęJeżeli kosmos jest dla Twoich dzieci interesującym tematem, dobrym wyborem może okazać się książeczka Mam przyjaciela kosmonautę. Należy ona do podserii opisującej różnorodne zawody, wchodzącej w skład serii Mądra Mysz. Główny bohater tej książki o kosmosie – kosmonauta Jurek – opowie co nieco o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu oraz pokaże dzieciom skafander kosmonauty. Przybliży również, jak wygląda codzienne życie na pokładzie stacji kosmicznej.

Książeczki o zawodach cieszą się dużą popularnością, szczególnie że poza znanymi profesjami, opisują również te rzadsze, bardziej niezwykłe i przez to – budzące jeszcze większą ciekawość. Do takich zawodów należy właśnie kosmonauta! Przystępne opisy, zawierające merytoryczne treści, z pewnością usatysfakcjonują dociekliwego przedszkolaka. Ponadto odbiór historii będzie jeszcze przyjemniejszy dzięki ilustracjom pełnym detali.

 

 

WESOŁY RYJEK WYRUSZA W KOSMOS!

 

Wesoły Ryjek. KosmosKsiążeczka o tematyce kosmicznej pojawia się również w serii Wesoły Ryjek autorstwa Wojciecha Widłaka. Dokładniej w podserii Rysowanki-zgadywanki, w których dziecko może kolorować oraz dorysowywać własne elementy. Książka Wesoły Ryjek. Kosmos to doskonała okazja do wyzwolenia dziecięcej kreatywności, a przy tym porcja wiedzy o kosmosie.

Uroku i humoru nie brakuje w całej serii o Wesołym Ryjku! W życiu tego prosiaczka nawet to, co zwykłe i codzienne, staje się niezwykłe i fascynujące. Wraz z rodzicami i ulubioną przytulanką bohater z każdym dniem dowiaduje się coraz to nowych rzeczy.

 

 

WIERSZOWANE KSIĄŻKI O KOSMOSIE – OSIEM MAŁYCH PLANET ORAZ KOCHAMY PLUTONA

 

Osiem Małych PlanetW ofercie wydawnictwa mamy również dwie sympatyczne książeczki o Układzie Słonecznym dla najmłodszych. Osiem małych planet to opowieść o planetach Układu Słonecznego, które bardzo się od siebie różnią. Właśnie dzięki tym różnicom każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Z kolei Kochamy Plutona to książeczka o planecie, która zupełnie nie pasuje do pozostałych. Czy mimo to znajdzie swoje miejsce w kosmosie?

Książki o kosmosie dla dzieci autorstwa Chrisa Ferrie’ego w prosty i przyjazny sposób przedstawiają maluchowi Układ Słoneczny. Na warstwę wizualną składają się urocze rysunki uśmiechniętych planet i okrągłe wycięcia. Kolorowa szata graficzna w połączeniu z wycięciami sprawia, że książeczki będą dobrym wyborem nawet dla rocznego dziecka. Do tego dodać należy wierszowaną formę i otrzymujemy bardzo atrakcyjną książeczkę dla małego astronoma.

 

 

ASTROFIZYKA DLA MALUCHÓW ORAZ TECHNOLOGIA KOSMICZNA DLA MALUCHÓW

 

Chris Ferrie , Julia KregenowTe dwa skomplikowanie brzmiące tytuły skrywają w sobie proste przedstawienie naukowych zagadnień dotyczących wszechświata. To książki o kosmosie dla dzieci, których autorem jest wspomniany już Chris Ferrie. Ten nagradzany fizyk i profesor na University of Technology w Sydney, a prywatnie ojciec czwórki dzieci, stworzył serię Uniwersytet Malucha. Wyniknęła ona z żywionego przez niego przekonania, że żadne dziecko nie jest za małe, by odkrywać fascynujący świat nauki.

Seria Uniwersytet Malucha wpisuje się w najnowsze założenia współczesnej edukacji, które zachęcają do kształtowania w dziecku od najmłodszych lat kompetencji w zakresie nauk ścisłych. Książeczki te wychodzą naprzeciw dziecięcym pytaniom, na które rodzicom nieraz trudno znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź.

Autor przedstawia kosmos w sposób przystępny dla dzieci – za pomocą minimalistycznych ilustracji, na których odległe ciała niebieskie porównywane są do przedmiotów wokół nas. Obrazkom towarzyszą krótkie, merytoryczne opisy. Astrofizyka dla maluchów koncentruje się na gwiazdach oraz wprowadza w podstawy nauki o atomach. W Technologii kosmicznej dla maluchów autor skupia się na samych rakietach i wyprawach w przestrzeń kosmiczną.

 

 

Książki o kosmosie dla dzieci pozwalają przedszkolakom eksplorować zupełnie odmienny świat. Odległy, a jednak najzupełniej rzeczywisty. Jesteśmy pewni, że każdy mały astronom pozna dzięki nim wiele interesujących faktów. Z kolei kolorowe ilustracje będą cieszyć oczy maluchów i być może zainteresują ich tematyką kosmosu na przyszłość.

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?