Książki dla rocznego dziecka

28 lipca 2022

Książki dla rocznego dziecka – najciekawsze propozycje

Gorąco zachęca się, żeby czytać dzieciom już od urodzenia. Oswaja to malucha z mową i konstrukcją zdań, a także buduje bliskość między rodzicem a dzieckiem. Roczne dziecko, które rozumie już proste słowa i polecenia, z książeczek może wynieść jeszcze więcej. Jeśli szukacie książki dla rocznego dziecka, to w tym artykule znajdziecie kilka propozycji.

Tytuły dla najmłodszych – w tym także książki dla rocznego dziecka – najczęściej opisują podstawowe, codzienne sprawy, z jakimi styka się maluch. Przybliżają mu świat, który go otacza i oswajają z nim.

Dużym atutem, jeśli chodzi o książeczki dla rocznego dziecka, są sztywne, kartonowe strony. Ciekawe świata dziecko będzie chciało dotykać obrazków lub brać książkę do ręki. Dlatego dobrze, gdy jest ona sztywna i wytrzymała, dzięki czemu będzie mogła nam dłużej służyć.

 

 

KSIĄŻECZKI DLA ROCZNEGO DZIECKA – KICIA KOCIA I NUNUŚ

 

Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa, smoczku!Jeśli szukacie książeczki dla rocznego dziecka, to idealne będą kartonowe historyjki o Nunusiu. Wchodzą one w skład serii Kicia Kocia, której autorką jest gdańska pisarka Anita Głowińska. Sympatyczna kotka opiekuje się w nich swoim młodszym braciszkiem. Książki mają tekturowe strony i przeznaczone są dla maluchów, które dopiero zaczynają odkrywać świat. Stąd historyjki o Nunusiu dotyczą podstawowych czynności, takich jak kąpiel, spacer czy układanie się do snu. W zdobywaniu nowych umiejętności pomaga Nunusiowi jego siostra, Kicia Kocia. Podpowiada mu też, jak powinien się zachowywać, aby nie sprawić nikomu przykrości, a zamiast tego dobrze i wesoło się bawić.

 

Kicia Kocia i Nunuś pojawiają się również w podserii książek z otwieranymi okienkami. Małym dzieciom często niezwykle trudno jest usiedzieć spokojnie przy czytaniu. W takim przypadku sprawdzają się okienka –  rozbudzają ciekawość malucha, który chce sprawdzić, co się pod nimi kryje. Dodatkowo pomagają mu rozwijać umiejętności manualne.

Dzięki tym książeczkom maluchy dowiedzą się między innymi, jakie zwierzęta mieszkają w zagrodzie, albo jak się ubrać na każdą pogodę. A wszystko to wspólnie z Kicią Kocia i Nunusiem, którzy tak samo jak dzieci lubią poznawać świat! Historyjki z odkrywaniem ukrytych w okienkach niespodzianek dobrze sprawdzą się jako książki dla rocznego lub nieco starszego dziecka.

 

 

AKADEMIA KICI KOCI – KOTKA I NUNUŚ UCZĄ MALUCHY!

 

Akademia Kici Koci. PojazdyNa Akademię Kici Koci składają się edukacyjne książeczki już dla rocznego dziecka. Maluchy razem z Kicią Kocią i Nunusiem uczą się rozpoznawać kształty i kolory, a także odnajdywać je w swoim otoczeniu. Mogą także zapoznawać się z pierwszymi angielskimi zwrotami!

Do serii należy też książeczka Akademia Kici Koci. Pojazdy. Dzieci poznają w niej powszechne i te mniej znane środki transportu. Obok pociągu na kartonowych stronach tej książki znalazł się traktor, balon, a nawet rakieta kosmiczna. Nunuś razem z Kicią Kocią zastanowią się również, jakie dźwięki wydają poszczególne pojazdy.

 

Seria Akademia Kici Koci również posiada twarde strony i będzie dobrym wyborem, jeśli chodzi o książki dla rocznego dziecka. Autorka książek o Kici Koci pod hasłem „Wiem. Rozumiem.” zachęca w niej najmłodszych do poznawania najbliższego otoczenia. Słuchanie o przygodach sympatycznej kotki i jej braciszka staje się więc dla dzieci edukacją i przyjemnością w jednym!

 

 

ZAMKNIJ OCZKA, CZYLI KSIĄŻKA DLA ROCZNEGO DZIECKA DO ZASYPIANIA

 

Zamknij oczka, Lori Haskins Houran i Sydney HansonJakie jeszcze książeczki będą dobrym wyborem dla rocznego dziecka? Zamknij oczka autorstwa  Lori Haskins Houran oraz Sydney Hanson zachwyci zarówno maluchy, jak i dorosłych.

To przykład książki dla rocznego dziecka, idealnej do tworzenia wieczornych rytuałów. Zwierzątka na ilustracjach są tak słodkie i puchate, że aż chciałoby się je przytulić. I wszystkie układają się właśnie do snu…

Zamknij oczka to czarująca książeczka obrazkowa, przeznaczona do czytania przed snem. Zawiera duże, urocze ilustracje, opatrzone prostym i humorystycznym tekstem. Jego przewrotność z pewnością urzeknie czytających rodziców. Z kolei maluchy, nawet jeśli nie rozumieją jeszcze tekstu, będą z zafascynowaniem obserwować kolejne zasypiające zwierzątka… chyba że zamkną oczka jeszcze przed końcem tej książeczki.

 

 

KOCHAMY PLUTONA ORAZ OSIEM MAŁYCH PLANET

 

Osiem Małych PlanetWśród tytułów oscylujących wokół nauki również znajdziemy idealne książki dla rocznego dziecka. Uniwersytet Malucha to seria, której autorem jest Chris Ferrie – nagradzany fizyk, a prywatnie ojciec czwórki dzieci.

Osiem małych planet to książeczka o planetach Układu Słonecznego, z których każda jest inna i jedyna w swoim rodzaju. Z kolei Kochamy Plutona skupia się na tytułowym Plutonie – planecie karłowatej, która nie pasuje do pozostałych. Jednak z pomocą przyjaciół z pewnością odnajdzie swoje miejsce na wspólnym niebie!

 

Tekturowe strony, kolorowa szata graficzna oraz wycięcia sprawiają, że historyjki Chrisa Ferrie’ego będą dobrym wyborem książeczki dla rocznego dziecka. W obu książkach elementem dominującym są kolorowe rysunki planet uśmiechających się do malucha. Wycięcia, okrągłe jak planety, z pewnością zainteresują roczne dziecko, które z radością uczy się poznawać świat dotykiem. Do tego dodać należy wierszowaną formę i otrzymujemy bardzo atrakcyjną opowieść dla małego astronoma!

 

 

MALUCHY NA UNIWERSYTET!

 

Fizyka jądrowa dla maluchów | Uniwersytet maluchaWspomniany już Uniwersytet Malucha to naukowa seria książek dla dzieci – także tych rocznych! Autorzy książek są zdania, że żadne dziecko nie jest za małe, żeby pokazać mu cudowny świat nauki, a nauka ta powinna być zabawą dla całej rodziny.

Seria Uniwersytet Malucha przy pomocy kolorowych, kartonowych książek wprowadza najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin wiedzy. Wpisuje się dzięki temu w najnowsze założenia współczesnej edukacji, której celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Stąd w naszej serii znalazły się przystępnie przedstawione zagadnienia z zakresu chemii organicznej, fizyki kwantowej i jądrowej, astronomii czy teorii względności. Stanowi także zachwycające prostotą wprowadzenie do zrozumienia podstawowych terminów naukowych.

 

 

JAKIE POWINNY BYĆ KSIĄŻKI DLA ROCZNEGO DZIECKA?

 

W czytaniu maluchowi niekoniecznie chodzi o to, aby zrozumiał historię. Może jednak zrozumieć pewne jej elementy, a z każdym kolejnym dniem i kolejną lekturą uczy się coraz więcej. Książki dla rocznego dziecka to opowieści napisane prostym językiem. Mogą ściśle łączyć się z sytuacjami, których dziecko doświadcza na co dzień  lub wychodzić w przestrzeń bardziej odległą, a jednak fascynującą, jak w przypadku tematyki kosmosu. Liczne ilustracje oraz kartonowe strony sprawiają, że doświadczenie malucha z książeczką będzie jeszcze bogatsze.

Mamy nadzieję, że zaproponowane w tym artykule książeczki dla rocznego dziecka okazały się dla Was interesujące!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?