Książki dla dzieci - pomysły na świąteczny prezent | Media Rodzina

29 listopada 2023

Książki dla dzieci do 10, 20 i 30 zł. Pomysły na świąteczny prezent za niewielkie pieniądze

Szukasz pomysłu na prezent? A może masz już podarunek dla malucha, ale chciałbyś oprócz zabawki, podarować mu coś edukacyjnego? To świetny pomysł. Dziś przedstawiamy książki dla dzieci do 10, 20 i 30 zł, które będą doskonałym upominkiem pod choinkę.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i dzielenia się prezentami. Gdy myślimy o podarunkach dla najmłodszych, często stawiamy na kolorowe zabawki. Dlaczego jednak nie zainwestować w coś, co jednocześnie bawi, edukuje i rozwija wyobraźnię? Książki dla dzieci to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy nam na budowaniu pasji czytelniczych już od najmłodszych lat. Bo przecież wspaniałe tytuły można znaleźć za niewielkie pieniądze! W tym artykule przyjrzymy się książkom dla dzieci za 10 zł, 20 zł i 30 zł i odpowiemy, dlaczego warto wybierać książki zamiast tradycyjnych zabawek.

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI DO 10 ZŁ

Kicia Kocia i świętaW dzisiejszych czasach, gdy wybór jest ogromny, można znaleźć wiele fascynujących książek dla dzieci w niskim przedziale cenowym. Są one optymalnym wyborem, który nadal będzie miał piękne i kolorowe ilustracje, krótkie opowieści oraz wartościowe przesłanie. A to wszystko za jedyne 10 zł! Książki dostępne dla każdego budżetu są idealnym przykładem rozrywki i wartości edukacyjnych w jednym. Takie tytuły  jak „Kicia Kocia i święta. Świętowanie w różnych kulturach” czy najnowsza z serii „Kicia Kocia się złości” to wartościowy prezent i ogromna oszczędność dla portfela. Warto przy tej okazji wspomnieć jesienne lektury, a więc  „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Znaki”, „Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 7. Cudowne pszczoły” oraz „Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 8. Fantastyczne grzyby”. Takie książki dla dzieci mogą stanowić integralną część prezentu lub być upominkiem samym w sobie.

 

KSIĄŻKI ZA 20 ZŁ

Operacja sprzedawca pierniczkówW nieco wyższym przedziale cenowym możemy natknąć się na bardziej rozbudowane historie, które pobudzają wyobraźnię i rozwiną zdolności czytelnicze. Książki za 20 zł mogą zawierać ciekawe przygody bohaterów czy nawet zgadywanki, które uczą przez zabawę. Przykładem takiej książki będzie „Operacja Sprzedawca Pierniczków”. Ciekawostki przyrodnicze w książkach dla dzieci do 20 zł maluchy znajdą również w nowej serii „Oktonauci i Smutna Rybka” i „Oktonauci i najbardziej samotny stwór”, a także dobrze znanej młodszym czytelnikom „Krowa Matylda obchodzi urodziny” czy „Krowa Matylda i zaginiona paczka”. Takie lektury to świetny sposób na inwestycję w rozwój intelektualny dziecka, nie obciążając zbytnio domowego budżetu.

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI ZA 30 ZŁ

Dlaczego konie nie bekają?Jeśli chcemy podarować dziecku coś naprawdę wyjątkowego, warto spojrzeć na ofertę książek za 30 zł i nieco więcej. W tej kategorii często znajdziemy nowości wydawnicze, bestsellery oraz książki bogate w treści edukacyjne. Książki za tę cenę mogą być również dostępne w formie zbiorczej, prezentując pełne serie lub kolekcje opowieści. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają wciągające historie i chcą rozwijać swoją wytrwałość czytelniczą. Jedną z takich edukacyjnych serii jest Kazik, który spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i ich rodzicom. Ciepłe opowieści i przepiękna szata graficzna to doskonały upominek pod choinkę. Kolejną prezentową wręcz serią jest „Dlaczego konie nie bekają?” (wcześniejsze tytuły: „Dlaczego psy się obwąchują”, „Dlaczego koty miauczą?), która przedstawia ciekawe fakty z życia zwierząt w przystępnej formie idealnej dla dzieci. Ostatnia nasza propozycja w tym budżecie to „Operacja Kociołek czarownicy” – istna gratka dla małych detektywów!

 

DLACZEGO KSIĄŻKI POD CHOINKĘ?

Decydując się na książki jako prezent pod choinkę, inwestujemy nie tylko w chwilową radość dziecka, ale również w jego rozwój i edukację. Książki rozwijają wyobraźnię, kształtują zainteresowania oraz uczą wartościowych lekcji życiowych. Ponadto, to prezent, który może towarzyszyć dziecku przez wiele lat, a nawet stać się inspiracją do kiełkującej pasji czytelniczej. Nie zapominajmy również o aspekcie finansowym. Książki dla dzieci za 10, 20 i 30 zł pozwalają na stworzenie imponującej kolekcji bez znacznego obciążenia budżetu. Dzięki temu, że coraz więcej wydawnictw oferuje atrakcyjne ceny, każdy może pozwolić sobie na ofiarowanie dziecku wartościowej lektury.

 

KSIĄŻKI POD CHOINKĘ

Podsumowując, książki dla dzieci to doskonałe prezenty pod choinkę, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tytuły za 10 zł, 20 zł czy 30 zł. To inwestycja w rozwój i radość najmłodszych, a jednocześnie sposób na kształtowanie przyszłych miłośników literatury. Odkryjmy razem magię czytania i sprawmy, że te Święta Bożego Narodzenia będą pełne fascynujących opowieści i niezapomnianych chwil spędzonych przy książkach.

 

Zobacz także: Książka na Mikołaja. Nasze top 10 upominków dla małych i dużych

Zaloguj się

Nie masz konta?