Must Read

29 kwietnia 2022

Must Read – nowy imprint wydawnictwa Media Rodzina!

Wydawnictwo Media Rodzina ogłasza powstanie nowego imprintu z książkami young adult – Must Read!

Miło nam powiadomić, że z początkiem maja na rynku książki pojawi się nowa marka. Must Read to świeżo powstały imprint wydawnictwa Media Rodzina, pod szyldem którego publikowane będą książki dla młodzieży.

Inicjały nazwy imprintu nawiązują do inicjałów macierzystego wydawnictwa – Media Rodzina, które zasłynęło z takich bestsellerowych serii dla młodzieży jak: Harry Potter, Igrzyska śmierci czy Osobliwy dom pani Peregrine.

Stale rosnąca liczba powieści młodzieżowych, a co za tym idzie dynamicznie powiększające się grono odbiorców, sprawiły, że podjęliśmy decyzję o zainicjowaniu imprintu Must Read. Must Read, z języka angielskiego, to książka, którą musisz przeczytać. Takie też będą powieści wydawane z logotypem Must Read – poruszające tematy ważne i aktualne dla młodzieży, a z drugiej strony pozwalające oderwać się od codzienności i zapewniające niezapomniane emocje. Założeniem imprintu Must Read jest, by każdy młody czytelnik znalazł tu coś dla siebie: miłośnik fantastyki, fan mocnych thrillerów, wielbiciel romansów czy pożeracz literatury obyczajowej.

Dewizą towarzyszącą nowemu wydawnictwu jest zdanie „Musisz, bo chcesz”. Jego rozwinięciem może być między innymi fraza: „Musisz, bo… chcesz mieć pewność, że nie wybierasz w ciemno”. Dlatego też, by ułatwić czytelnikom podejmowanie decyzji, na czwartej stronie okładek książek Must Read, przy logotypie, pojawią się ikonki określające charakter publikacji i motywy przewodnie każdej z nich.

 

Must Read

 

 

Dołącz do nas i bądź na bieżąco!

 

Zastanawiasz się, gdzie możesz nas znaleźć? Oto lista miejsc, w których jesteśmy!

Instagram Must Read
Grupa na Facebooku
Strona na Facebooku
Tik Tok

 

 

Pierwsze tytuły, które ukażą się w imprincie Must Read to:

 

 

  • As pikAS PIK – Faridah Àbíké-Íyímídé

Pierwsza premiera pod szyldem nowego wydawnictwa Must Read! Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego startu niż rozpoczęcie przygody z tak mocną i ważną książką!

O tym, jak bardzo Faridah Àbíké-Íyímídé zachwyciła zagranicznych wydawców swoją debiutancką powieścią, świadczy fakt, że mając zaledwie 21 lat podpisała kontrakt z amerykańskim wydawcą opiewający na siedmiocyfrową kwotę!

Faridah Àbíké-Íyímídé pisze o tym jak z pozoru bezpieczna przestrzeń, jaką powinna być szkoła, staje się miejscem prześladowań, szykan i wyścigu szczurów. Z kolei podziały klasowe, które wydawały się wspomnieniem dawnych czasów, w „Asie pik” nabierają nowego, niebezpiecznego znaczenia. Premiera 18 maja.

 

 

  • Jak podejść rozpruwaczaJAK PODEJŚĆ ROZPRUWACZA? – Kerri Maniscalco

STALKING JACK THE RIPPER Kerri Maniscalco – seria, która podbiła szturmem listy bestsellerów New York Timesa i amazon.com. Totalnie zaskakujący retelling frapującej historii Kuby Rozpruwacza. Chemia pomiędzy parą głównych bohaterów tej serii – Audrey i Thomasa – zaowocowała niejednym złamanym czytelniczym sercem i całą masą fanartu w Internecie.

Nieodkładalna historia o miłości i zbrodni, przyciąganiu i chemii, która z mieszkania angielskiego lorda prowadzi do sal sekcyjnych laboratorium i do ciemnych zaułków londyńskich ulic XIX wieku. Cudownie feministyczna, świeża, niepokorna. Od pierwszego rozdziału pokochasz Thomasa i Audrey Rose oraz ich zaczepne dialogi.

 

 

  • Nic wam nie jestem winna

    NIC WAM NIE JESTEM WINNA – Laura Steven

Nic wam nie jestem winnato feministyczna, świeża, inspirująca i śmieszna do bólu opowieść Laury Steven o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę, ale to naprawdę postanawia być sobą. Takie książki zmieniają świat.

Wstrząsająca historia o slut-shamingu, feminizmie i prawdziwej przyjaźni. Nieprawdopodobnie aktualna krytyka podwójnych standardów obowiązujących w XXI wieku, odnoszących się do kobiet, ubogich i społeczeństwa LGBTQ+, zaprezentowana w łamiący serca sposób.

 

 

 

 

Kolejnymi powieściami, które ukażą się nakładem Must Read będą:

 

  • RAYBEARER (ang. tytuł oryg.) – Jordan Ifueko

Nowy głos w literaturze fantasy YA: Jordan Ifueko, amerykańska autorki pochodzenia nigeryjskiego Jordan Ifueko.  Jej RAYBEARER to świeża, odddziałująca na wyobraźnię i  nieprzewidywalna książka, natychmiastowy bestseller New York Timesa nominowany do Andre Norton Award oraz Goodreads Choice Award for best Debut Novel and best Young Adult Fantasy & Science Fiction. Netflix realizuje serialową adaptację powieści, więc Alinę Starkov czeka poważna konkurencja!

 

  • THE GIRLS I’VE BEEN (ang. tytuł oryg.) – Tess Sharpe

Fanów talentu Millie Bobby Brown na pewno zainteresuje książka THE GIRLS I’VE BEEN Tess Sharpe, ekranizowana właśnie przez Netflixa. Millie Booby Brown, która jest producentką adaptacji, wcieli się w rolę genialnej oszustki Nory, która da rewelacyjny pokaz swoich umiejętności, gdy wraz z byłym chłopakiem i obecną dziewczyną wpakuje się w poważne tarapaty. Z książką będziecie mogli się zapoznać, zanim film wejdzie na ekrany – czyli we właściwej kolejności 😉

 

  • A MAGIC STEPPED IN POISON (ang. tytuł oryg.) – Judy I. Lin

Pierwsza część dylogii Book of Tea, która momentalnie wskoczyła na pierwsze miejsce bestsellerów „New York Timesa” i stała się konkurencją dla Elizabeth Lim! W tym azjatyckim świecie fantasy nie będziesz w stanie oderwać się od filiżanki aromatycznej herbaty, a każda kolejna intryga zszokuje Cię jeszcze bardziej. Polecamy każdemu, kto kocha poznawać nowe wierzenia i mitologie.

 

  • ALL THAT’S LEFT IN THE WORLD (ang. tytuł oryg.) – Eric J. Brown

Prawdopodobnie najbardziej pokrzepiająca dystopia YA z gatunku friends to lovers m/m romance, która uświadamia, jak ważne są nadzieja i człowieczeństwo w spustoszonym przez pandemię świecie. Jeżeli znacie twórczość Adama Silvery, to z pewnością nie rozczarujecie się debiutem Erika J. Browna!

 

  • SHE GEST THE GIRL oraz THE LUCKY LIST – Rachael Lippincott

Rachael Lippincott, uwielbiana pisarka znana w Polsce z dwóch bestsellerów „Trzy kroki od siebie” oraz „Teraz i na zawsze”, wraca z uroczą historią SHE GETS THE GIRL, napisanej wspólnie  z żoną Alyson Derrick. Pod szyldem Must Read ukaże się również kolejna powieść Lippincott THE LUCKY LIST z gatunku  slowburn f/f romance.

 

 

Must Read

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?