Optymizmu można się nauczyć - Media-Rodzina

27 października 2022

Optymizmu można się nauczyć

Ta książka pomogła tysiącom ludzi na całym świecie. Jej autor Martin E.P. Seligman,  profesor psychologii na uniwersytecie w Pensylwanii (USA), uznany na świecie autorytet w dziedzinie motywacji i stylu wyjaśniania wydarzeń, udowodnił, że jeżeli dzieje się źle, to wcale nie musi zdarzyć się najgorsze, że czarne myśli nie muszą nami kierować, że lepiej szukać możliwych rozwiązań i wierzyć, że pokonamy kłopoty. Najgorszym z możliwych rozwiązań jest bezradność, a w konsekwencji, bierność i rezygnacja leżące u podstaw depresji.

Książka Optymizmu można się nauczyć to pionierski poradnik pokazujący skuteczne sposoby, które mogą ci pomóc wydobyć się z pesymizmu, zmienić negatywne myślenie i udoskonalić swoje życie. Zawarte w niej testy pozwolą ci również:

* ocenić poziom własnego optymizmu czy pesymizmu,
* rozpoznać swój styl wyjaśniania wydarzeń pomyślnych i niepomyślnych,
* poprzez proste ćwiczenia pomóc swoim dzieciom opanować wzory pozytywnego myślenia, by uchronić je przed depresją już we wczesnym wieku,
* zmienić swój wewnętrzny dialog i poznać zadziwiające skutki tej zmiany.

Warto jednak wiedzieć, czy wszystko jesteśmy w stanie zmienić? Martin E.P. Seligman na to pytanie odpowiada w swojej kolejnej książce Co możesz zmienić, a czego nie możesz, która w przystępny sposób wyjaśnia mechanizm rozwoju i funkcjonowania psychiki człowieka.

 

Notkę o książce przygotował Bronisław Kledzik.

Zaloguj się

Nie masz konta?