Thriller, Must Read | Media Rodzina

Thriller

Ciche postukiwania gałęzi drzewa w okno, skrzypiące schody lub szum dobiegający z innego pokoju – brzmi strasznie prawda? Jeśli lubisz taki przypływ adrenaliny, a czyhające za rogiem niebezpieczeństwo nie wywołuje u Ciebie lęku, lecz ekscytację – książki z tej kategorii przypadną Ci do gustu. Książkowy thriller to świetna pozycja dla osób, które lubią się bać i czuć gęsią skórkę na karku.

As Pik to wciągająca historia o dwójce uczniów Prywatnej Akademii Niveus. Jest to głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów, Devon i Chiamaka, walczy z anonimowym hejterem. Krótko po ich nominacji na prefektów ktoś zaczyna rozsyłać wszystkim anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się jako „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami. Sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważne tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę.

Jednym z naszych topowych tytułów jeśli chodzi o thrilley młodzieżowe jest seria The Inheritance Games. Bestsellerowa trylogia pełna twistów, sekretów i niebezpieczeństw autorstwa Jennifer Lynn Barnes. Walka o wielką fortunę prowadzi Avery do rozległego, pełnego sekretnych przejść i zagadek Hawthorne House, zajmowanego również przez rodzinę, którą właśnie wywłaszczył stary miliarder. Czy Avery jest ostatnią zagadką dziadka, który uwielbiał zaskakiwać wnuków? O tym koniecznie musisz się przekonać!

Jeśli mało Wam emocji, to kolejnym świetnym tytułem z niewyjaśnionymi zagadkami jest Hazel Wood. To świetna pozycja dla młodych czytelników, którzy wraz z główną bohaterką – Alice – zmierzą się z tajemniczą posiadłością Hazel Wood i ruszą na poszukiwania zaginionej matki głównej bohaterki. Czy Alice odnajdzie matkę, czy może sama padnie ofiarą Hazel Wood? O tym przekonacie się sami sięgając po ten tytuł!

Zaloguj się

Nie masz konta?