Książki edukacyjne dla 2-latka. Pięć propozycji książeczek dla dwulatka

25 lutego 2021

Książki edukacyjne dla dzieci. Pięć propozycji książeczek dla dwulatka

Książki edukacyjne dla dzieci to jedne z najchętniej poszukiwanych przez rodziców pozycji. Nauka i zabawa w jednym to układ idealny. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi propozycjami najciekawszych książeczek edukacyjnych dla dzieci na księgarskich półkach!

Przedstawiamy TOP 5 książek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci

  1. Uniwersytet Malucha: Chemia organiczna dla maluchów
  2. Uniwersytet Malucha: Fizyka jądrowa dla maluchów
  3. Kochamy Plutona
  4. Akademia Kici Koci: Kolory
  5. Akademia Kici Koci: Plac zabaw

Książki edukacyjne dla dzieci, czyli po co dwulatkowi wiedza?

Książki edukacyjne dla 2-latka powstały dlatego, że nasz maluch wie i rozumie więcej, niż nam się wydaje. Ma bardzo chłonny umysł, który przy odpowiedniej stymulacji można przekształcić w mózg małego geniusza. Książeczki edukacyjne dla dzieci z serii Uniwersytet Malucha wpisuje się w najnowsze założenia współczesnej edukacji, której celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Nowy model edukacji zwany STEAM, co z angielskiego oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics kładzie akcent na wprowadzanie od najmłodszych lat wiedzy z różnych obszarów – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Dlatego w serii Uniwersytet malucha znalazły się zagadnienia z zakresu chemii organicznej, fizyki kwantowej i jądrowej, astronomii czy teorii względności. Zajrzyjcie do środka książeczki Chemia organiczna dla maluchów, by przekonać się, jak łatwo zrozumieć materię, z której jesteśmy zbudowani. Jeśli zaś ciekawią nas (i dzieci, i rodziców) sekrety jądra atomów, zajrzyjmy do książki edukacyjnej Fizyka jądrowa dla maluchów.

Dwulatek na uniwersytecie? Nie, to nie jest żart! Uniwersytet Malucha prezentuje!

Dzięki książkom edukacyjnym dwulatek może uczyć się na uniwersytecie! Książki edukacyjne z serii Uniwersytet Malucha ujmują prostotą wyjaśniania podstawowych terminów naukowych. Są one napisane przez naukowca i dostosowane graficznie do możliwości percepcyjnych dziecka. Autorzy książek są zdania, że żadne dziecko nie jest za małe, żeby pokazać mu cudowny świat nauki. Wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka! Atrakcyjna  forma graficzna sprawia, że dzieci mogą od najmłodszych lat obcować z nauką, wcale się nie nudząc. To najlepszy prezent dla przyszłego naukowca!

Nic tak nie inspiruje dziecka jak kosmos. Piosenki, filmy i książki o Układzie Słonecznym od kilku lat biją rekordy popularności wśród maluchów, ponieważ jest coś niebywale fascynującego w gwiazdach nad naszymi głowami. Dziecięca wyobraźnia wciąż domaga się opowieści o planetach. Kochamy Plutona to bajecznie kolorowa książka edukacyjna dla dzieci, z atrakcyjnymi wycięciami i przepełniona ciekawymi informacjami. To wierszowana opowieść o Plutonie, która nauczy młodych astronomów, jakie warunki trzeba spełnić, aby być planetą. Przy okazji 2-latek dowie się czegoś również o innych planetach i gwiazdach.

Nuda, nuda, nuda? Nie z Akademią Kici Koci!

Dlaczego warto sprawić dziecku książkę edukacyjną? Bo dwulatek to ktoś, kogo wszędzie pełno. Wciąż wyciąga rączki po coś nowego, ciekawego, angażującego, ponieważ jest wiecznie głodny zabaw i atrakcji. Znudzone, wołające o uwagę dziecko to największa zmora rodziców, którzy nie zawsze mają czas na kreatywną zabawę. Co włożyć dwulatkowi w rączki? Najlepiej coś takiego, co rozwija percepcję i wspiera rozwój dziecka. Świetną alternatywą dla rozwijających zabawek są książki edukacyjne dla dzieci, ponieważ kształtują nawyki czytelnicze na całe życie. A poza tym oszczędzają miejsce w dziecięcym pokoju!

Gdy dziecko się nudzi, najprzyjemniej spędzi czas z bohaterem, który tak samo jak ono uwielbia odkrywać otaczający świat. Nowe wyzwania stają się łatwiejsze, kiedy dziecku towarzyszy ulubiony bohater. Maluch odkrywa swoje możliwości, a codzienne zajęcia zamieniają się w przygodę. Seria dla najmłodszych dzieci Akademia Kici Koci nadaje się do tego znakomicie, ponieważ przedstawia świat w wyraźnych ilustracjach,  dużych kształtach i wyrazistych barwach. Warto zainwestować w Kicię Kocię, bo te  książki produkowane są w Polsce i są przyjazne dzieciom. Dzieci chętnie przyswajają wiedzę, gdy towarzyszy im Kicia Kocia. Książeczka edukacyjna dla najmłodszych Akademia Kici Koci: Kolory  przybliży dzieciom rzeczywistość, gdyż kategoryzuje przedmioty i pojęcia i nadaje im nazwy.

Emocje, empatia, kompetencje społeczne, czyli czego uczą książeczki edukacyjne dla dzieci

Akademia Kici Koci. Plac zabaw. PlaygroundKsiążki edukacyjne dla dzieci pełnią jeszcze jedną funkcję, której znaczenia nie sposób przecenić. Budują kompetencje społeczne i emocjonalne, a to będzie procentować przez całe życie. Dzieci przywiązują się do bohaterów książkowych i dlatego chętnie do nich wracają. Dziecko utożsamia się z bohaterką i razem z nią przeżywa radość, smutek, strach, złość, nawiązuje przyjaźnie, uczy się rozwiązywać konflikty. Dziecko uczy się postaw społecznie akceptowanych, ponieważ naśladuje ulubioną bohaterkę. Książka edukacyjna Akademia Kici Koci: Plac zabaw pokazuje, że wraz z kompetencjami społecznymi, dwulatek może poznać obcy język, i to zupełnie niepostrzeżenie! Jest to to pierwsza książeczka na rynku, dzięki której dziecko w sprytny sposób zetknie się z językiem angielskim. Co bardzo ważne, Kicia Kocia nie operuje bowiem pojedynczymi wyrazami, a pełnymi komunikatami. Dzięki temu – podobnie jak z przyswajaniem języka ojczystego – nauka jest naturalna i intuicyjna. Are you ready?  Let’s play!

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?