Harry Potter. Magiczny almanach – kompendium wiedzy | Media Rodzina
magiczny almanach

17 października 2023

Harry Potter. Magiczny almanach – pierwsze oficjalne kompendium wiedzy ze świata czarodziejów

Na kilka tygodni przed świętami, Media Rodzina oddaje do rąk największych potteromaniaków prawdziwą skarbnicę wiedzy. Ten ilustrowany przewodnik po siedmiu tomach z serii Harry Potter to przepiękna publikacja pełna faktów, infografik i wszystkiego, co magiczne!

„Harry Potter. Magiczny almanach” jest publikacją przeznaczoną zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych. Wydanie w twardej oprawie, złocone folią, ze wstążką i rozkładanymi ilustracjami w wielkim formacie będzie wartościowym prezentem, niezależnie od okazji.

 

CZAR MAGICZNEGO ALMANACHU

 „Magiczny almanach zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek. Pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku”.

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina

 

Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana została tu w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości. Od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia. Podzielony na siedem rozdziałów Magiczny almanach to must-have dla każdego czytelnika. Pozwoli mu on zgłębić informacje o ukochanych bohaterach, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Czytelnik znajdzie tu wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć. Ilustracje do Almanachu stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję magicznego świata J.K. Rowling.

 

 

OPINIE O MAGICZNYM ALMANACHU

Fragment rozmowy Daniela Muniowskiego z Anną Sobańdą w audycji „Półka z książkami” Radiu Tok FM:

 

Daniel: Ta książka nie pokazała mi czegoś, czego nie wiedziałem, ale sposób, w jaki tę wiedzę usystematyzować, jak poukładać. To było spełnienie marzeń. (…) Jestem fanem detali, więc te rozdziały dotyczące zaklęć, magicznych stworzeń czy też zielarstwa to było coś, czego zawsze mi brakowało. (…) Powiedziałbym, że Almanach to jest więc takie dopełnienie.

Anna: Tak, masz rację. Almanach wizualnie pokazuje, jak bardzo to jest precyzyjny świat. Ile tam szczegółów, detali, rzeczy, które czasami w trakcie czytania samej powieści gdzieś tam umykają… Mnie urzekł dział o sklepach na ulicy pokątnej: co można w nich kupić, jakie lekarstwa są w aptece magicznej, itp.. Czy chociażby magiczne słodycze i potrawy, które jedzą bohaterowie. Właśnie tego typu ciekawych rzeczy w Almanachu można znaleźć bardzo, bardzo dużo.

Daniel: I plany budynków, plany cały budynków, co gdzie, na którym piętrze się mieściło. To też jest fenomenalna robota, bo w tym można się było łatwo pogubić. (…) W końcu mamy oficjalny przewodnik po świecie Harry’ego Pottera. Coś, czego nam przez tyle lat brakowało. A więc wszystkim fanom Pottera, ale także osobom, które czy dzieciakom, które zaczynają swoją przygodę i rodzicom, którzy w tej przygodzie towarzyszą, polecamy Magiczny Almanach. To pięknie ilustrowane kompendium wiedzy, ale przede wszystkim wspaniale wydana książka, która zawiera w sobie wszystko to, co na temat świata Harry’ego Pottera trzeba wiedzieć.

 

Całość dostępna tutaj.

 

Harry Potter. Magiczny almanach ukazał się jednocześnie w 35 językach. Wsparty globalną kampanią promocyjną: szeroko zakrojoną reklamą, dynamiczną kampanią w social mediach, kreatywną i interaktywną ekspozycją w księgarniach i bibliotekach oraz wydarzeniami Światowego Dnia Harry’ego Pottera skierowanymi do dzieci i całych rodzin, fanów i kolekcjonerów.

Zaloguj się

Nie masz konta?