#T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend #2 - Media-Rodzina

14 lipca 2020

#T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend #2

Zapraszamy na najnowszą serię artykułów, w których polecamy Wam najlepsze książki na weekend!

Czy zawsze jesteśmy gotowi na miłość?

Dzisiaj w cyklu #T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend, przedstawimy wam kilka propozycji książek młodzieżowych z romansem w roli głównej.

Nasze dzisiejsze propozycje są pełne sarkastycznego poczucia humoru, wzruszających momentów i… przystojnych, czarujących facetów. Gwarantujemy, że nie będziecie mogli oderwać się od lektury!

W jednej, jak i w drugiej powieści, głównymi bohaterkami są dziewczyny, które chcą doświadczyć prawdziwej miłości, ale boją się nieznanego uczucia. Obawiają się, że jeżeli wpuszczą kogoś do swojego serca, zostaną zranione, a tę ranę będzie trudno wyleczyć.

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku książka, w której się zakochasz!

 

Książka ukazuje historię młodych ludzi, których drogi krzyżują się ze sobą, a ich wspólna wędrówka pełna jest wzlotów i upadków. Ella Beck jest 16-letnią dziewczyną, która właśnie przeprowadziła się do Poznania. Czuje się samotna i zagubiona. Ma już zaplanowaną przyszłość. Chce skończyć liceum, a później studiować w Stanach Zjednoczonych, aby to osiągnąć unika nawiązywania przyjaźni oraz zakochiwania się.

Pierwszego dnia w nowej szkole, poznaje przystojnego Jonasza Mellera. Niebieskooki blondyn od razu robi na niej niesamowite wrażenie. Stara się zgrywać niedostępnego, jednakże Ella powoli zdobywa jego serce. Niestety żadne z nich nie potrafi przyznać się do swoich uczuć.

 

 

 

Całą sytuację utrudnia skomplikowana sytuacja rodzinna Elli oraz dawny związek Jonasza. Żeby rozwiązać trapiące tę dwójkę problemy, postanawiają zawrzeć umowę – wyjazd na wesele kuzynki do USA w zamian za udawanie dziewczyny przed byłą. Brzmi jak dobry plan, ale gdy wymyślone kłamstwo zaczyna żyć własnym życiem, sytuacja się komplikuje.

Czy Ellę i Jonasza czeka szczęśliwe zakończenie, a może oboje odejdą ze złamanym sercem? Czy w porę zorientują się, że uczucie wymyślone na potrzeby kłamstwa już dawno przestało być fikcją? Dowiecie się tego, czytając tę niesamowicie wciągającą historię. Gwarantujemy, że Wasza lektura nie zakończy się na pierwszym tomie „To nie jest, do diabła, love story” autorstwa Julii Biel, więc zabookujcie sobie czas na kolejną część!

Pierwsza miłość na zawsze pozostaje w pamięci, ale czy warto dać jej drugą szansę?

 

Naszą drugą propozycją jest książka „Lato koloru wiśni” autorstwa Cariny Bartsch. Poznajcie główną bohaterkę, Emely, to 23-letnia studentka trzeciego roku literaturoznawstwa w Berlinie. Jest nieśmiała, bardzo niezdarna, pilnie się uczy i nie przepada za imprezami.

Dotychczasowe, spokojne życie studentki legnie w gruzach, kiedy jej przyjaciółka – Alex – zmieni studia i przeprowadzi się do Berlina. Dziewczyna postanawia zamieszkać razem ze swoim przystojnym bratem, Elyasem, którego łączy wspólna przeszłość z Emely. Co wydarzyło się kilka lat temu, że Emely tak bardzo nienawidzi Elyasa? Czy ta dwójka jest w stanie schować swoją dumę do kieszeni i dopuścić do głosu uczucia, które z dnia na dzień dają o sobie znać?

 

 

 

Podejmowania decyzji nie ułatwia fakt, że Emely zaczyna dostawać maile od tajemniczego wielbiciela – Luki . Dziewczyna jest zauroczona anonimowym rozmówcą. Okazuje się, że wiele ich łączy.

Jest rozdarta między Elyasem, irytującym, ale jednocześnie pociągającym bratem najlepszej przyjaciółki, a Lucą, partnerem idealnym, z którym nigdy się nie spotkała. Czy wybierze jednego z nich, a może zostanie sama? Tego dowiecie się tylko po przeczytaniu „Lata koloru wiśni” oraz jej drugiej części „Zimy koloru turkusu”!

Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi propozycjami, które z pewnością staną się Waszym wakacyjnym bestsellerem. Wystarczy tylko, że wybierzecie swój tytuł. A jeśli jeszcze nie czujecie się przekonani, wysłuchajcie naszego krótkiego nagrania:

 

Zaloguj się

Nie masz konta?