#T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend #1 - Media-Rodzina

10 lipca 2020

#T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend #1

Zapraszamy na najnowszą serię artykułów, w których polecamy Wam najlepsze książki na weekend!

Jak wygląda codzienność z chorobą? Czy można sprzedać swoje życie na eBayu? I czy miłość przezwycięży wszystko?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, koniecznie sięgnijcie po nasze propozycje w ramach akcji #T.G.I.F., czyli zabookuj sobie weekend!
Choroba może być przeszkodą, może podcinać skrzydła, może prowadzić do załamania. Ale co wtedy, gdy dajemy chorobie prztyczka w nos i stajemy z nią do walki?

Zacznijmy od historii, która pokazuje, jak miłość pomaga w pokonywaniu własnych lęków.

 

14-letnia Audrey cierpi na zaburzenia lękowe. Nie chodzi do szkoły, rzadko opuszcza dom, nosi ciągle ciemne okulary. Terapia przynosi powolne postępy, ale nabiera tempa, gdy Audrey poznaje Linusa. Za pomocą przyjacielskiego uśmiechu i zabawnych liścików Linus zaczyna wywabiać ją do normalnego życia. No, w każdym razie najpierw do Starbucksa, ale to dobry początek!

Powieść Sophie Kinselli „Spójrz mi w oczy, Audrey” jest niczym lek na skołatane nerwy i kompres na ból głowy. Przynosi nadzieję, spokój i pewność, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Autorka z niezaprzeczalnym literackim wdziękiem i zmysłem bystrego obserwatora opowiada historię uczucia, które przynosi nadzieję i lęków, które można pokonać, gdy tylko uwierzy się w siebie.

 

Nasza kolejna propozycja to opowieść o tym, do czego jest w stanie posunąć się głowa rodziny, by ratować swoich bliskich.


Co byś zrobił, gdyby życie twojej rodziny niespodziewanie stało się obiektem telewizyjnego show?

Piętnastoletnia Jackie Stone kocha swojego tatę. Jej tato, Jared, kocha Jackie. Nic dziwnego, że gdy Jared dowiaduje się o swym śmiertelnym nowotworze mózgu, przede wszystkim myśli o zabezpieczeniu rodziny. Postanawia sprzedać… swoje życie na eBayu. Konsekwencje tej decyzji wywrócą rodziny do góry nogami, gdy okaże się, że jednym z licytujących jest telewizyjny producent reality show. Jackie zostanie zmuszona do podjęcia działań, na które nigdy by się nie odważyła, i zyska zupełnie niespodziewanych sojuszników.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zakończy się ta historia, koniecznie sięgnijcie po „Życie na podglądzie” Lena Vlahosa.

 

Nasza ostania propozycja to opowieść o miłości, która poruszy najbardziej czułe struny ludzkiej duszy.

 


Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny to ciągłe pobyty w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na przeszczep.

Will już dawno porzucił nadzieje na wyleczenie. Gdy tylko skończy osiemnaście lat i będzie mógł decydować o sobie, zamierza skończyć ze szpitalem, lekami i drenażem. Stella wie, że powinna się trzymać od Willa z daleka. Wystarczy jeden oddech, jeden pocałunek, by jedno zaraziło drugie. Oboje są świadomi, że mogą umrzeć. Ale im więcej czasu spędzają w swoim towarzystwie na szpitalnych korytarzach, tym bardziej narzucony z góry dystans przypomina nieludzką karę.

Jeśli jesteście fanami „Gwiazd naszych wina” to ta książka was nie zawiedzie. Fantastyczny romans, przy którym uronicie niejedną łzę.

 

Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi propozycjami, które z pewnością staną się Waszym wakacyjnym bestsellerem. Wystarczy tylko, że wybierzecie swój tytuł. A jeśli jeszcze nie czujecie się przekonani, wysłuchajcie naszego krótkiego nagrania:

Zaloguj się

Nie masz konta?