"Ikabog" - oryginalna opowieść J.K. Rowling dla dzieci - Media-Rodzina

6 sierpnia 2020

„Ikabog” – oryginalna opowieść J.K. Rowling dla dzieci

Książka dla dzieci autorstwa J.K. Rowling będzie dostępna online w odcinkach w języku polskim od 11 sierpnia! Teraz masz szansę zilustrować historię i znaleźć swoją pracę w wydrukowanej książce!

Od 11 sierpnia 2020 roku Wydawnictwo Media Rodzina rozpocznie publikację opowieści dla dzieci autorstwa J.K. Rowling w polskiej wersji językowej. Opowieść pt. Ikabog będzie się pojawiać w odcinkach na stronie ikabogkonkurs.mediarodzina.pl

J.K. Rowling napisała tę baśń ponad dekadę temu, by czytać ją do poduszki własnym dzieciom i właśnie teraz postanowiła się nią podzielić, by poprawić humor dzieciom, rodzicom i opiekunom w czasie pandemii koronawirusa.

Publikacja online pierwszych rozdziałów rozpoczęła się w języku angielskim we wtorek 26 maja, na oficjalnej stronie baśni (www.theickabog.com) i trwała od poniedziałku do piątku aż do 10 lipca. Stworzona z myślą o głośnym czytaniu opowieść jest baśnią osadzoną w fikcyjnej krainie i nie ma związku z wcześniejszymi dziełami autorki. Głównymi odbiorcami Ikaboga są dzieci między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ale historia przypadnie do gustu całej rodzinie.

Ikabog ukaże się drukiem w listopadzie 2020 roku. J.K. Rowling przekaże wszystkie honoraria na rzecz organizacji wspierających osoby szczególnie poszkodowane w wyniku pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii oraz na świecie.

 

„IKABOG” – KONKURS NA ILUSTRACJE

Zachęcamy dzieci do udziału w oficjalnym konkursie na ilustracje do książkowego wydania Ikaboga. Ruszy on 11 sierpnia na stronie wydawnictwa Media Rodzina. J.K. Rowling nie zasiada w jury konkursu.
Warto zatem pochwalić się zgłoszonymi w konkursie pracami w mediach społecznościowych za pomocą hashtagów #ikabogkonkurs #TheIckabog oraz #ickabog.
Więcej informacji o historii i konkursie będzie można znaleźć pod adresem ikabogkonkurs.mediarodzina.pl już we wtorek 11 sierpnia od godziny 16.00.

 

DODATKOWE INFORMACJE

  • Strona poświęcona opowieści i konkursowi ikabogkonkurs.mediarodzina.pl
  • Materiały prasowe dostępne na stronie ikabogkonkurs.mediarodzina.pl
  • J.K. Rowling nie będzie udzielać wywiadów.
  • Opowieść będzie ukazywała się w odcinkach od poniedziałku do piątku od 11 sierpnia do 25 września 2020 r. Znajdziecie ją na stronie ikabogkonkurs.mediarodzina.pl, gdzie pozostanie dostępna do 2 października, tj. do dnia zakończenia konkursu.
  • Ikabog nie jest historią związaną z Harrym Potterem i akcja opowieści nie rozgrywa się w świecie czarodziejów. To historia osobna, baśń, zawierająca motywy obecne w pisarstwie J.K. Rowling.
  • Ikabog ukaże się drukiem w listopadzie 2020 roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Zaloguj się

Nie masz konta?