Wywiady z Grzegorzem Gortatem | Media Rodzina
Pokój bez widoku - wywiady z Grzegorzem Gortatem

29 kwietnia 2021

Wywiady z autorem książki „Pokój bez widoku”

Grzegorz Gortat, autor thrillera „Pokój bez widoku”, z okazji premiery książki udzielił w sieci kilku wywiadów. W poniższym artykule prezentujemy najciekawsze z nich. Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od przypomnienia, o czym jest najnowsza książka Grzegorza Gortata, wciągający thriller psychologiczny.

 

Opowieść o grzechach przeszłości, winie, karze i… literaturze!

Trafne podsumowanie książki spod pióra Wojciecha Chmielarza najlepiej charakteryzuje ten doskonale przyjęty thriller Grzegorza Gortata. Powieść „Pokój bez widoku” wyróżnia między innymi akcja, która rozgrywa się w ciągu jednej doby. Mimo to pełna jest niespodzianek, a czytelnik może odczuć gęstą, niepokojącą atmosferę towarzyszącą lekturze każdej strony.

 

Fabuła opowiada o polskim pisarzu, który po wieloletnim, pełnych osiągnięć i sukcesów pobycie w USA postanawia wrócić do kraju. Mężczyzna pragnie jak najszybciej znaleźć mieszkanie – dla siebie i swoich czterdziestu tysięcy książek. Kiedy więc otrzymuje telefon od agenta nieruchomości, wybiera się pod wskazany adres. Loft w opuszczonej fabryce na Pradze wydaje się być idealną lokalizacją. Jednakże bohater spotyka tam kogoś, kto czeka na niego szczególnie niecierpliwie – i nie wydaje się mieć dobrych zamiarów.

 

 

Grzegorz Gortat

Kim jest Grzegorz Gortat?

Poza tym, że tworzy świetne książki dla młodszych i starszych czytelników, Gortat jest także tłumaczem literatury angielskiej. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Gortat często nawiązuje do popularnych gatunków, takich jak powieść gotycka, kryminał, powieść noir, fantasy czy powieść grozy. Warto przy tym dodać, że pisarz żongluje nimi dowolnie, a zaczerpnięte elementy przetwarza na swój sposób – tak, by pasowały do utworu, nad którym w danym momencie pracuje.

 

 

Wywiady z Grzegorzem Gortatem

W sieci ukazało się ostatnio sporo wywiadów z autorem „Pokoju bez widoku”. Poniżej prezentujemy kilka z nich. Kliknięcie na nagłówek przenosi bezpośrednio do omawianego artykułu.

Zbrodnia w Bibliotece

Serdecznie zachęcamy do lektury wywiadu z Grzegorzem Gortatem, który ukazał się na portalu Zbrodnia w Bibliotece. W rozmowie z Pauliną Stoparek autor opowiada w nim między innymi o niemożności ukrycia się przed samym sobą, grze z czytelnikiem i krętych losach „Pokoju bez widoku”. Wspomina także o tym, która z książek, które przetłumaczył, jest dla niego najważniejsza oraz rozmyśla nad gatunkiem, do jakiego przypisać można jego najnowszą książkę.

 

Niestatystyczny.pl

Ciekawa rozmowa z autorem ukazała się również na portalu Niestatystyczny.pl. Zuzanna Pęksa pyta Grzegorza Gortata między innymi o to, dlaczego stworzył postać, której nie da się lubić. Autor wyjaśnia też, skąd w jego głowie wziął się pomysł na tę historię i zdradza co nieco na temat książki, nad którą obecnie pracuje.

 

Wielki Buk – blog literacki

Olga Kowalska, znana między innymi z bloga Wielki Buk, która objęła powieść „Pokój bez widoku” patronatem medialnym, miała przyjemność porozmawiać z autorem podczas transmisji live. W rozmowie na żywo autor odnosi się między innymi do twórczości Dostojewskiego. Opowiada także o podobieństwach i różnicach między książką dla dorosłych, a książką dla młodzieży. Olga dopytuje pisarza także o początki jego pracy nad powieścią „Pokój bez widoku”, które miały miejsce prawie dziewięć lat temu.

 

 

Spotkanie z autorem podczas tegorocznej edycji BookTarg!

Grzegorz Gortat Book Targ

Tegoroczna edycja wirtualnych targów książki BookTarg rozpocznie się już 6.05 i potrwa tydzień, czyli aż do 12.05. Targi te organizowane są przez Allegro, Legimi oraz Lubimyczytać.pl. To doskonała okazja do dyskusji o książkach, książkowych zakupów w promocyjnych cenach oraz  rozmów z autorami.

Powyższe wywiady z Grzegorzem Gortatem nie zaspokoiły ciekawości wiernych fanów literatury autora? Z przyjemnością ogłaszamy, że autor „Pokoju bez widoku” będzie jednym z gości na BookTarg!

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 maja, o godzinie 18. Rozmowę z Grzegorzem Gortatem oraz Maciejem Siembiedą poprowadzi Remigiusz Koziński.

Zapis rozmowy obejrzeć można poniżej:

 

Zaloguj się

Nie masz konta?