Prezent na walentynki dla niej i dla niego - książkowe propozycje

4 lutego 2022

Prezent na walentynki dla niej i dla niego – książkowe propozycje

Walentynki to coroczne święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tradycją stało się wręczanie tego dnia drobnych upominków swojej drugiej połówce – kwiatów, czekoladek czy… książek! Jeśli nie wiesz, co kupić ukochanej lub ukochanemu z okazji dnia świętego Walentego, przeczytaj nasz artykuł. Polecamy najlepsze książki na prezent na walentynki dla niej i dla niego.

Prezent na walentynki to temat, który już od początku lutego spędza zakochanym sen z powiek. Na szczęście przychodzimy z pomocą! Jeśli osoba, dla której szukasz upominku, uwielbia dobre książki, koniecznie przejrzyj nasze propozycje. Znajdziesz wśród nich

 

PREZENT NA WALENTYNKI DLA NIEJ

 

Styczniowa letnia noc, Mika Modrzyńska | Media Rodzina

Zaczniemy klasycznie – od książek o miłości! Jeśli Twoja ukochana zaczytuje się w romansach albo uwielbia młodzieżówki, w których uczucie odgrywa główną rolę, mamy dla Was książki idealne. Gorąca powieść, której akcja dzieje się w Nowej Zelandii czy łobuzerska książka uwielbianej przez czytelniczki autorki na pewno skradną serca waszych dziewczyn!

„Styczniowa letnia noc” Miki Modrzyńskiej to książka dla nieco starszych czytelniczek. Maksymalnie gorąca, urzekająco zabawna i romantyczna do potęgi – taka właśnie jest historia Zuzy, która rzuca wszystko i wyjeżdża do Nowej Zelandii. Autorka sama mieszka w tym pięknym kraju, więc w swojej książce umieściła całe mnóstwo ciekawostek. „Styczniowa letnia noc” będzie więc idealną książką dla dziewczyny, która uwielbia podróże! Dzięki niej każda czytelniczka z chęcią przeniesie się na drugi koniec świata.

Be My Ever, Julia BielCzy Twoja dziewczyna uwielbia „To nie jest, do diabła, love story”? Jeśli nie, to pewnie tylko dlatego, że jeszcze nie zna tych książek! A jeśli tak, koniecznie kup jej „Be My Ever” – pierwszy tom nowej serii Julii Biel, który zachwyci wszystkie czytelniczki. Jest to  łobuzerska, urocza, romantyczna i pełna bolesnych sekretów opowieść o tym, ile winy jesteśmy w stanie unieść, i ile może znieść serce, które dostało solidny wycisk.

Everlee musi uciec na drugą stronę kraju po tym, jak straciła wszystko, a lokalna społeczność sama postanowiła ją osądzić. Teraz dziewczyna usiłuje znaleźć zapomnienie w beztroskim życiu studenckim i robić to, co robią jej rówieśnicy. Pech chce, że na celownik bierze ją Maverick Frost, chłopak, który burzy wszelkie stereotypy i blokuje wszystkie jej ciosy. Everlee nie rozumie, dlaczego utalentowany sportowiec się na nią uwziął i postawił sobie za cel wydrzeć jej tajemnice, które pogrzebała głęboko i na zawsze. Ani dlaczego miałaby komukolwiek wybaczyć, łącznie z samą sobą. Dziewczyna nie przewidziała jednak, że nawet jeśli ona postanowiła zapomnieć o bolesnej przeszłości, to niekoniecznie oznacza, że przeszłość zapomniała o niej…

 

IDEALNY PREZENT NA WALENTYNKI DLA DZIEWCZYNY

 

Miłość, Hélène Delforge i Quentin Gréban

Mówi się, że wszystkie dziewczyny to nieuleczalne romantyczki. Przypuszczamy, że jest to stwierdzenie dość naciągane, ale jeśli Twoja druga połówka należy do tego grona, mamy dla Ciebie prezent idealny.

„Miłość” to książka dla tych, którzy kochają, kochali, lub dopiero czekają na swoją wielką miłość. Zbiór pięknych, chwytających za serce poetyckich tekstów Hélène Delforge, uzupełniony wspaniałymi ilustracjami, za które odpowiada utalentowany Quentin Gréban. Ten niezwykły duet stworzył książkę, do której aż chce się wracać. Co ważne, zaprezentowane wiersze bardzo się od siebie różnią. Zupełnie tak, jak różne potrafią być oblicza miłości.

 

ROMANTYCZNA KSIĄŻKA DLA NASTOLATKI

 

Niemożliwa para, Emma MillsGdy myślimy o romansach dla nastolatek, jako pierwsza do głowy przychodzi nam „Niemożliwa para” Emmy Mills. Książka będąca jednym z naszych największych zeszłorocznych hitów zachwyciła już mnóstwo czytelniczek w każdym wieku. Czas, by i Twoja ukochana poznała tę rozbrajającą historię o miłości i przyjaźni. „Niemożliwa para” jest prawdziwa, szczera i śmieszna aż do bólu – to jedna z tych książek, których nie sposób nie pokochać!

Gideon to największa gwiazda amatorskiego teatru, a w dodatku najpopularniejszy chłopak w szkole. Iris jest bogata, nieznośna i złośliwa, a ponadto nigdy niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczna (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń? Ciężko to wyjaśnić! Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!

 

PREZENT NA WALENTYNKI DLA NIEGO

 

Trzy kopertyDobrym pomysłem na prezent walentynkowy dla chłopaka będzie trzymający w napięciu thriller lub kryminał. Jeśli Wasz ukochany lubi mocną, męską prozę, książki Nira Hezroniego to obowiązkowe pozycje w jego biblioteczce.

„Trzy koperty” tego znakomitego izraelskiego autora to książka trzymająca w napięciu od początku do końca. Nietuzinkowa fabuła jest wynikiem między innymi tego, że autor to były agent Mosadu – izraelskiej agencji wywiadowczej. Dzięki temu doskonale oddał realia tej organizacji i w fascynujący sposób poprowadził akcję, konstruując świetną zagadkę kryminalną. „Ostatnie instrukcje” to drugi tom – obowiązkowy dla tych, którzy polubili pierwszy. Książki możesz kupić w pakiecie – dwupak Hezroniego to najbardziej korzystna finansowo opcja!

 

PREZENT DLA CHŁOPAKA NA WALENTYNKI

 

Musza Góra, Bohdan Głębocki | Książki | Media Rodzina

Doskonałym pomysłem na prezent dla chłopaka z okazji dnia zakochanych będą także książki Bohdana Głębockiego.

„Musza Góra” to utrzymana w klimacie dieselpunk sensacyjna seria, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej. Akcja tomu pierwszego toczy się w latach trzydziestych XX wieku w Poznaniu. A co można w nim znaleźć? Zaginionego szwajcarskiego dziedzica, przestępczy półświatek, wątki judaistyczne, pełnokrwistych bohaterów oraz wariacje historyczne. Powieści Głębockiego wciągają od pierwszych stron i sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. „Ślepe ryby” oraz „Morowe Chłopy” to doskonałe kontynuacje „Muszej Góry”.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom znajdziecie książkę idealną dla swojej drugiej połówki. Z okazji walentynek życzymy Wam dużo miłości – nie tylko tego dnia, ale i przez cały rok!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?