Książki romantyczne na Walentynki | Media Rodzina
książki romantyczne

14 lutego 2024

Książki romantyczne na Walentynki

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, a co może być bardziej romantyczne niż randka z książką? Historie miłosne opisane na kartach powieści mają magiczną moc przenoszenia w inne światy, poprawiania humoru i dostarczania rozrywki. Dlaczego więc nie zdecydować się na tę formę randki? Oto najlepsze książki romantyczne, które sprawią, że tegoroczne Walentynki będą niezapomniane.

Po jakie książki romantyczne sięgasz najchętniej? Czy są takie, do których wracasz? A może szukasz inspiracji na nadchodzące święto zakochanych? Zapoznaj się z poniższym zestawieniem. Znajdziesz w nim zarówno klasykę gatunku, jak i książkowe nowości romantyczne, na które warto zwrócić uwagę.

 

„DUMA I UPRZEDZENIE” – JANE AUSTEN, CZYLI KLASYCZNE KSIĄŻKI ROMANTYCZNE

„Duma i uprzedzenie” Jane Austen to bez wątpienia jedna z najbardziej uwielbianych powieści romantycznych wszech czasów. Austen mistrzowsko przedstawia losy rodziny Bennetów, a szczególnie młodszych córek, w społeczności angielskiej. Główna bohaterka, Elizabeth Bennet, to postać o silnym charakterze, która prowadzi czytelnika przez labirynt zawiłości uczuć i konwenansów epoki. Narracja pełna ironii i subtelnych spostrzeżeń na temat ludzkich zachowań sprawia, że wciąż trafia do serc czytelników na całym świecie. Wybór tej książki na Walentynki może być doskonałą okazją do podróży w czasie. Wprowadza czytelnika w atmosferę dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie miłość była kwestią nie tylko serca, ale także społecznych konwenansów. Romantyczne zaloty, napięcia między bohaterami oraz triumfy miłości. To wszystko pomoże odetchnąć od codzienności i zanurzyć się w pełnym uroku świecie Austen.

 

„MIŁOŚĆ W CZASACH ZARAZY” – GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ

„Miłość w czasach zarazy” to niezwykła powieść, w której miłość staje się siłą, zdolną przetrwać najtrudniejsze próby. Márquez ukazuje historię Florentino Arizy i Ferminy Dazy, których miłość zaczyna się w młodości, a potem zostaje wystawiona na próbę. Autor mistrzowsko wplata wątki realizmu magicznego, tworząc opowieść, która wzrusza, inspiruje i porusza najgłębsze struny czytelników. Walentynki to doskonała okazja, aby sięgnąć po tę książkę i poddać się jej magii. W świecie pochłoniętym epidemią, historia Florentino i Ferminy przypomina, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu. To nie tylko opowieść o romantycznej relacji, ale również o ludzkiej wytrwałości, poświęceniu i nadziei. Będzie więc idealnym wyborem na romantyczną randkę z książką w Walentynki.

 

„TO, CO ZOSTAJE W NAS NA ZAWSZE” – LUCY SCORE

To, co chcemy zostawić za sobąSeria „Knockemout” Lucy Score to trzy gorące książki romantyczne osadzone w malowniczym miasteczku w Wirginii. W pierwszym tomie, „To, co zostaje w nas na zawsze”, czytelnik poznaje historię Knoxa i Naomi. Ich losy splatają się w nieoczekiwany sposób, prowadząc ich do niezapomnianego romansu. Książka porusza tematykę rodzinnych więzi, odwagi i miłości. W drugiej części, „To, co skrywamy przed światem”, głównymi bohaterami są Nash i Lina, których namiętność i wzajemne przyciąganie prowadzą do burzliwego romansu, pełnego napięcia. Autorka przedstawia zawiłe relacje międzyludzkie oraz walkę o sprawiedliwość i przetrwanie. Z tego powodu lektura ta będzie idealnym wyborem na romantyczną randkę z książką. W „To, co chcemy zostawić za sobą”, czytelnik zostaje wciągnięty w historię Luciana i Sloane, dwóch silnych osobowości zmagających się z przeszłością i nieoczekiwanymi uczuciami. Seria „Knockemout” to opowieści pełne namiętności, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które zachwycą miłośników romansów i sprawią, że Walentynki staną się bardziej magiczne.

 

„COŚ JAKBY MAGIA” – EMMA MILLS

coś jakby magiaEmma Mills prezentuje zbiór serdecznych i pełnych uroku historii, które zachwycą miłośników literatury young adult. W „Niemożliwej parze” czytelnik poznaje Claudię, która nieoczekiwanie tworzy trwałe więzi z charyzmatycznym Gideonem i bogatą, złośliwą Iris, dowodząc, że prawdziwa przyjaźń nie zna granic. „Na drugim końcu lata” to optymistyczna opowieść o Sloane, która odkrywa tajemnice związane z rodzeństwem, prowadząc do poruszających refleksji na temat miłości i straty. Natomiast „Szczęśliwe Połączenie” to urocza historia Niny i Jamiego, której akcja rozgrywa się w świecie radia, fandomów internetowych i burzliwych rodzinnych relacji. W „Coś jakby Magii” Mills dodaje szczyptę magii, dostarczając czytelnikowi przyjemności w postaci optymistycznej historii o marzeniach, przyjaźni i miłości, której ciepło i urok przenikają przez każdą stronę. Te powieści są idealnym wyborem dla osób szukających lekkiej i inspirującej lektury, która poruszy ich serca i umysły, sprawiając, że walentynkowe czytanie staje się jeszcze bardziej magiczne.

 

„LISTA SZCZĘŚCIA” – RACHEL LIPPINCOTT

Lista szczęściaRachel Lippincott przynosi czytelnikom serię poruszających powieści o miłości, przeznaczeniu i przezwyciężaniu przeciwności losu. W „Trzech krokach od siebie” czytelnik wkracza w świat Stelli i Willa, którzy walczą z mukowiscydozą i zakazaną miłością. Uczucie rozkwita mimo wszystko. W „Teraz i na zawsze” poznajemy historię Kyle’a i Kimberly, którzy stają w obliczu tragedii, odmieniając ich życie na zawsze. Książka mówi o traumie i szukaniu miłości w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. „Ona i ona” opowiada perypetie Alex i Molly, które próbują znaleźć miłość i zrozumienie w czasach studenckich. Historia mówi o tożsamości, przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. W „Liście szczęścia” Lippincott przedstawia historię Emily, która musi stawić czoła utracie i samotności po śmierci matki. Książka ukazuje podróż do odkrycia szczęścia i miłości w otoczeniu, które wydaje się być jej obce. Ta poruszająca historia o miłości i nadziei jest idealnym wyborem dla czytelników szukających głębokich refleksji i wzruszających chwil na Walentynki.

 

KSIĄŻKI ROMANTYCZNE – PODSUMOWANIE

Wybierając romans na Walentynki, możesz mieć pewność, że spędzisz ten wyjątkowy dzień w towarzystwie niezwykłych historii miłosnych. To właśnie one poruszą serce i umysł, pozostawiając niezapomniane wrażenia na długo po zakończeniu lektury. Dlatego warto pamiętać, że książki romantyczne to nie tylko świetna rozrywka, ale również sposób na odskocznię od codzienności. Wybierz się na randkę z książką w tym walentynkowym dniu. A kto wie, może to właśnie w książce znajdziesz najpiękniejszą historię miłosną, która wypełni serce na długie wieczory?

Zaloguj się

Nie masz konta?