Książki dla dzieci po angielsku

19 lipca 2021

Książki dla dzieci po angielsku – dla nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim dzieci!

Nauka języków obcych już od najmłodszych lat? Kuszące, popularne, obecnie wręcz powszechne. Trudno znaleźć rodzica, który nie słyszał o tym, że znajomość języków obcych to umiejętność ważna i przydatna.

 

Trudno, będąc rodzicem, nie zastanawiać się, jak podarować dziecku ten cenny kapitał. Jak własnym pociechom ułatwić start w dorosłe życie – najlepiej szybko, łatwo i w formie zabawy. Trudno, będąc nauczycielem, nie głowić się, jak nauczyć dziecko słówek z angielskiego. Pomóc  tym mogą książki dla dzieci po angielsku.

 

 

DO YOU SPEAK ENGLISH? KSIĄŻKI DLA DZIECI PO ANGIELSKU!

 

Spośród popularnych języków obcych to angielski wciąż pozostaje tym, którego uczymy się najchętniej. Nic dziwnego; to w końcu żadna tajemnica, że ten właśnie język przyda się dziecku na co dzień – dziś, jutro i w przyszłości. Czy powinniśmy dbać o lingwistyczny rozwój naszych dzieci od najmłodszych lat? Zdecydowanie tak. Liczne badania naukowe dowodzą, że wczesna nauka języka przynosi najmłodszym mnóstwo korzyści. Obecnie nauczyciele i rodzice robią wszystko, co w ich mocy, żeby uczynić tę naukę skuteczną, ale również interesującą. Taką, która gwarantuje świetną rozrywkę i przemyca język prawdziwy, naturalny. Taki właśnie naturalny wybór stanowią na przykład filmy animowane odtwarzane w wersji oryginalnej i konwersacje z elementami zabawy z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego. Nauczyciele i rodzice szukają jednak do nauki i zabawy także odpowiednich książek. Pozwólcie, że podsuniemy Wam książki po angielsku dla dzieci – zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych pociech.

 

 

WHEN DO WE START? JAK UCZYĆ DZIECI ANGIELSKIEGO?

 

Po pierwsze, pragniemy zapewnić, że w nauki języka obcego nie można zacząć zbyt wcześnie. Po prostu trzeba ją dopasować do możliwości poznawczych dziecka. Mamy dla Was trzy propozycje, które okażą się strzałem w dziesiątkę i odpowiedzą na pytanie, jak uczyć dziecko angielskiego! Tak, jak można z sukcesem włączać do nauki bajki dla dzieci po angielsku, tak można i książki!

 

 

KICIA KOCIA TEACHES ENGLISH. ARE YOU READY?

 

Pierwsza propozycja dotyczy książeczek dla najmłodszych z uwielbianej przez dzieci w całej Polsce serii Kicia Kocia. Od niedawna bohaterka serii ulubionych książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej uczy maluchy. W książeczkach Akademia Kici Koci, pod hasłem „Wiem, rozumiem” Kicia Kocia i Nunuś nie tylko pokazują, jak rozróżniać kolory, zwierzęta, kształty, przeciwieństwa czy emocje. W ramach serii pojawia się również wątek języka angielskiego. Kicia Kocia w sprytny sposób zajmuje się nauką prostych słówek, zwrotów i całych komunikatów pochodzących z najbliższego otoczenia dziecka.

Polecamy tytuły Akademia Kici Koci. Plac zabaw – Playground oraz Akademia Kici Koci. A day with grandpa. Dzięki przydatnym zwrotom nauka z Kicią Kocią – podobnie jak przy przyswajaniu języka ojczystego – jest naturalna i intuicyjna. Are you ready?

Kicia Kocia. Plac Zabaw. Playground.Książeczki z tej serii zapewniają dzieciom mnóstwo frajdy, równocześnie przemycając umiejętnie wplecione do polskiego tekstu komunikaty w języku angielskim. Doświadczenie rodzica dowodzi, że kilkulatki na lekcjach angielskiego z sukcesem uczą się rymowanek i piosenek typowych dla kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Tak samo jest z książeczkami o Kici Koci – ukochana bohaterka, wciągająca historia, barwne ilustracje. A jak uczyć dzieci angielskiego? Poprzez zabawę! To książki, w których teksty polski i angielski naturalnie się uzupełniają.  Mały czytelnik może wraz z Nunusiem i jego siostrą powtarzać wyrazy i zdania, które poznaje, żeby lepiej je zapamiętać. Taka forma jest naturalna, nie tworzy wrażenia sztuczności, a nauka odbywa się w sposób przyjazny dla dziecka.

 

 

 

SHERLOCK – THE GREATEST DETECTIVE

 

 

Sherlock Junior i Niedźwiedź z LondynuDokładnie ten sam sposób naturalnego poznawania języka obcego nieco starszym czytelnikom oferuje seria Sherlock Junior – zabawna i dowcipnie zilustrowana seria detektywistyczna dla czytelników od ósmego roku życia!

 

O czym są książki z tej serii?

 

W pierwszym tomie pt. Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu starsza pani prosi Sherlocka i Watsona o pomoc w odnalezieniu zaginionego pierścienia. Czy to możliwe, że w londyńskim parku grasuje czarny niedźwiedź? I czy niedźwiedzie kradną biżuterię? Sherlock i Watson ruszają zatem tropem dzikiego zwierza i dokonują zaskakującego odkrycia! Will you help them? Pomożesz im?

 

W drugim tomie pt. Sherlock Junior i bezgłowy goniec młodzi detektywi sami znajdą się w gronie podejrzanych! Podczas wizyty w Muzeum Brytyjskim chłopcy odkrywają, że pewna bezcenna figura szachowa – goniec – ma utrąconą głowę! Kiedy zbiegają się zaalarmowani przez młodego detektywa strażnicy muzeum, figurka gońca… ginie w ogólnym zamieszaniu! Czy umiejętność dedukcji i tym razem nie zawiedzie Sherlocka i Watsona? I najważniejsze pytanie: Will you help them? Pomożesz im?

 

Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec

Nie dość, że rozwiązywanie kryminalnych zagadek to doskonała zabawa, ale ta seria to coś więcej. Wciągająca historia, tajemnica, którą trzeba wyjaśnić, oraz słówka i zdania w języku angielskim wplecione w narrację. Seria o młodym Sherlocku to książki, które oprócz zapewnienia kontaktu z językiem angielskim wprowadzają elementy wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. Ich akcja dzieje się w sercu Londynu, a każdy tom serii zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek oraz link do ich odsłuchania!

Zdajemy sobie sprawę, że poprawna wymowa to kwestia ogromnej wagi dla rodzica, który nie musi być nauczycielem swojego dziecka. Dlatego do obydwu części o Sherlocku Juniorze i jego dzielnym asystencie Walterze, zwanym Watsonem, dołączony jest glosariusz. Młodzi detektywi mogą poćwiczyć angielski, powtarzając dialogi za ulubionymi bohaterami i wraz z nimi rozwiązując zagadki. Wystarczy odwiedzić podany w książce link do poprawnej wymowy.

 

 

KSIĄŻKI PO ANGIELSKU DLA DZIECI? HIGHLY RECOMMENDED!

 

Czasdzieci.pl poleca serię Sherlock Junior:

– tym, którzy czytają samodzielnie i lubią zagadki detektywistyczne,
– nauczycielom angielskiego w szkołach podstawowych,
– dzieciom, które chcą trochę podszkolić język w praktyce,
– wszystkim, którzy mają dosyć sztampowych lekcji angielskiego.

 

 

 

I CAN READ WITH MY EYES SHUT! TE KSIĄŻKI PRZECZYTASZ NAWET Z ZAMKNIĘTYMI OCZAMI!

 

 

Kot Prot

Dla tych, którzy lubią zabawne i wierszowane historie, polecamy kultowe w Ameryce i w Polsce książki doktora Seussa. Dzięki znakomitemu tłumaczeniu poety Stanisława Barańczaka bohaterowie zwariowanych opowieści o ponadczasowym przesłaniu od lat bawią także polskie dzieci.

Kot Prot i inne historie (Kot Prot znów gotów do psot, Na każde pytanie odpowie czytanie, a także Kto zje zielone jajka sadzone?) doskonale czytają się w wersji polskiej oraz w angielskiej – do wszystkich książeczek dołączony jest suplement z tekstem bajki w języku oryginału. Można go czytać równolegle, samodzielnie albo z podziałem na role – to sposób na niezapomnianą zabawę i naukę – pełną psot! Książeczki autorstwa doktora Seussa – a właściwie Theodora Seussa Geisela – to proste historyjki okraszone absurdalnym humorem.

Kot Prot, a w oryginale – The Cat in the Hat – to historyjka napisana z wykorzystaniem zaledwie dwustu trzydziestu sześciu słów. Tym samym to materiał idealny do nauki angielskiego. Kot Prot – Specjalista od Psot dowodzi, że nudne deszczowe popołudnie można zmienić w szaloną zabawę. A specjalista od książek Wydawnictwo Media Rodzina dowodzi, że książki dla dzieci po angielsku to doskonały sposób na naukę języka od najmłodszych lat.

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Zaloguj się

Nie masz konta?