Książki i bajki dla dzieci po angielsku. Najciekawsze propozycje | Media Rodzina
Książki dla dzieci po angielsku

19 lipca 2021

Książki i bajki po angielsku dla dzieci w różnym wieku

Nauka języka angielskiego już od najmłodszych lat? Kuszące, popularne, obecnie wręcz powszechne. Trudno znaleźć rodzica, który nie słyszał o tym, że znajomość języków obcych to umiejętność ważna i przydatna. Dlatego też rodzicom zależy, aby ich dzieci uczyły się języka angielskiego już od wczesnych lat. Jak to zrobić? Jednym z przyjemnych i sprawdzonych sposobów jest czytanie książek i bajek po angielsku dla dzieci!

 

Trudno, będąc rodzicem, nie zastanawiać się, jak podarować dziecku ten cenny kapitał. Jak własnym pociechom ułatwić start w dorosłe życie – najlepiej szybko, łatwo i w formie zabawy. Trudno, będąc nauczycielem, nie głowić się, jak nauczyć dziecko słówek z angielskiego. Pomóc  tym mogą książki dla dzieci po angielsku.

 

 

KSIĄŻKI DLA DZIECI PO ANGIELSKU! DO YOU SPEAK ENGLISH?

 

Spośród popularnych języków obcych to angielski wciąż pozostaje tym, którego uczymy się najchętniej. Nic dziwnego; to w końcu żadna tajemnica, że ten właśnie język przyda się dziecku na co dzień – dziś, jutro i w przyszłości. Czy powinniśmy dbać o lingwistyczny rozwój naszych dzieci od najmłodszych lat? Zdecydowanie tak. Liczne badania naukowe dowodzą, że wczesna nauka języka przynosi najmłodszym mnóstwo korzyści. Obecnie nauczyciele i rodzice robią wszystko, co w ich mocy, żeby uczynić tę naukę skuteczną, ale również interesującą. Taką, która gwarantuje świetną rozrywkę i przemyca język prawdziwy, naturalny. Taki właśnie naturalny wybór stanowią na przykład filmy animowane odtwarzane w wersji oryginalnej i konwersacje z elementami zabawy z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego. Nauczyciele i rodzice szukają jednak do nauki i zabawy także odpowiednich książek. Pozwólcie, że podsuniemy Wam książki po angielsku dla dzieci – zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych pociech.

 

 

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO U DZIECKA – DLACZEGO WARTO?

 

W aktualnym świecie język angielski jest niezbędny, aby swobodnie podróżować, budować swoją karierę zawodową, a może nawet zmienić swoje miejsce zamieszkania. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko bez problemu radziło sobie w każdej wymienionej sytuacji, warto rozpocząć naukę języka angielskiego już od najmniejszych lat. Jak własnym pociechom ułatwić start w dorosłe życie? – najlepiej szybko, łatwo i w formie zabawy. Pomóc  tym mogą książki dla dzieci po angielsku.

 

 

KSIĄŻECZKI I BAJKI PO ANGIELSKU – KIEDY ZACZĄĆ?

 

Po pierwsze, pragniemy zapewnić, że w nauki języka angielskiego nie można zacząć zbyt wcześnie. Po prostu trzeba ją dopasować do możliwości poznawczych dziecka. Kolejną rzeczą jest dobór książeczki po angielsku dla dzieci. Zbyt długa, zawiła historia napisana wyłącznie w języku angielski może znudzić dziecko w młodszym wieku. Jeśli nasze dziecko dopiero zaczyna poznawać świat języka angielskiego, warto wybrać krótszą formę książek, np. bajki po angielsku dla dzieci.

Poniżej przedstawiamy trzy serię książek po angielsku, które okażą się strzałem w dziesiątkę i odpowiedzą na pytanie, jak uczyć dziecko angielskiego! Tak, jak można z sukcesem włączać do nauki bajki dla dzieci po angielsku, tak można i książki!

 

 

KICIA KOCIA – BAJKA PO ANGIELSKU DLA MŁODSZYCH DZIECI

 

Pierwsza propozycja dotyczy książeczek do nauki języka angielskiego dla najmłodszych z uwielbianej przez dzieci w całej Polsce serii Kicia Kocia. Od niedawna bohaterka serii ulubionych książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej uczy maluchy. W książeczkach Akademia Kici Koci, pod hasłem „Wiem, rozumiem” Kicia Kocia i Nunuś nie tylko pokazują, jak rozróżniać kolory, zwierzęta, kształty, przeciwieństwa czy emocje. W ramach serii pojawiły się również bajki po angielsku dla dzieci. Kicia Kocia w sprytny sposób zajmuje się nauką prostych słówek, zwrotów i całych komunikatów pochodzących z najbliższego otoczenia dziecka.

Polecamy tytuły Akademia Kici Koci. Plac zabaw – Playground oraz Akademia Kici Koci. A day with grandpa. Dzięki przydatnym zwrotom nauka z Kicią Kocią – podobnie jak przy przyswajaniu języka ojczystego – jest naturalna i intuicyjna. Are you ready?

Kicia Kocia. Plac Zabaw. Playground.

Książeczki po angielsku z tej serii zapewniają dzieciom mnóstwo frajdy. Książka posiada umiejętnie wplecione do polskiego tekstu komunikaty w języku angielskim, co ułatwi przyjemną naukę nowego języka. Doświadczenie rodzica dowodzi, że kilkulatki na lekcjach angielskiego z sukcesem uczą się rymowanek i piosenek typowych dla kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Tak samo jest z książeczkami po angielsku o Kici Koci – ukochana bohaterka, wciągająca historia, barwne ilustracje. A jak uczyć dzieci angielskiego? Poprzez zabawę! To książki, w których teksty polski i angielski naturalnie się uzupełniają.  Mały czytelnik może wraz z Nunusiem i jego siostrą powtarzać wyrazy i zdania, które poznaje, żeby lepiej je zapamiętać. Taka forma jest naturalna, nie tworzy wrażenia sztuczności, a nauka języka angielskiego odbywa się w sposób przyjazny dla dziecka.

 

 

 

SHERLOCK JUNIOR, CZYLI KSIĄŻKI PO ANGIELSKU DLA WIĘKSZYCH DZIECI

 

 

Sherlock Junior i Niedźwiedź z LondynuDokładnie ten sam sposób naturalnego poznawania języka angielskiego nieco starszym czytelnikom oferuje seria Sherlock Junior – zabawna i dowcipnie zilustrowana seria detektywistyczna dla czytelników od ósmego roku życia!

 

Sherlock Junior po angielsku – O czym są książki z tej serii?

 

W pierwszym tomie pt. Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu starsza pani prosi Sherlocka i Watsona o pomoc w odnalezieniu zaginionego pierścienia. Czy to możliwe, że w londyńskim parku grasuje czarny niedźwiedź? I czy niedźwiedzie kradną biżuterię? Sherlock i Watson ruszają zatem tropem dzikiego zwierza i dokonują zaskakującego odkrycia! Will you help them? Pomożesz im?

 

W drugim tomie pt. Sherlock Junior i bezgłowy goniec młodzi detektywi sami znajdą się w gronie podejrzanych! Podczas wizyty w Muzeum Brytyjskim chłopcy odkrywają, że pewna bezcenna figura szachowa – goniec – ma utrąconą głowę! Kiedy zbiegają się zaalarmowani przez młodego detektywa strażnicy muzeum, figurka gońca… ginie w ogólnym zamieszaniu! Czy umiejętność dedukcji i tym razem nie zawiedzie Sherlocka i Watsona? I najważniejsze pytanie: Will you help them? Pomożesz im?

 

Sherlock Junior i Bezgłowy Goniec

Nie dość, że rozwiązywanie kryminalnych zagadek to doskonała zabawa, ale ta seria to coś więcej. Wciągająca historia, tajemnica, którą trzeba wyjaśnić, oraz słówka i zdania w języku angielskim wplecione w narrację. Seria o młodym Sherlocku to książki po angielsku, które oprócz zapewnienia kontaktu z językiem obcym wprowadzają elementy wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. Ich akcja dzieje się w sercu Londynu, a każdy tom serii zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek oraz link do ich odsłuchania!

Zdajemy sobie sprawę, że poprawna wymowa to kwestia ogromnej wagi dla rodzica, który nie musi być nauczycielem swojego dziecka. Dlatego do obydwu części bajek o Sherlocku Juniorze i jego dzielnym asystencie Walterze, zwanym Watsonem, dołączony jest glosariusz. Młodzi detektywi mogą poćwiczyć angielski, powtarzając dialogi za ulubionymi bohaterami i wraz z nimi rozwiązując zagadki. Wystarczy odwiedzić podany w książce link do poprawnej wymowy.

 

 

Sherlock Junior po angielsku – dla kogo?

 

Według serwisu Czasdzieci.pl, bajka będzie idealna dla:

– tych, którzy czytają samodzielnie i lubią zagadki detektywistyczne,
– nauczycieli angielskiego w szkołach podstawowych,
– dzieci, które chcą trochę podszkolić język w praktyce,
– wszystkich, którzy mają dosyć sztampowych lekcji angielskiego.

Pełna recenzja książki znajduje się pod linkiem: https://czasdzieci.pl/ksiazki/recenzje,art,id,15977e5f.html 

 

 

 

BAJKA PO ANGIELSKU Z WIERSZYKAMI – KOT PROT

 

 

Kot Prot

Dla tych, którzy lubią zabawne i wierszowane historie, polecamy kultowe w Ameryce i w Polsce książki doktora Seussa. Dzięki znakomitemu tłumaczeniu poety Stanisława Barańczaka bohaterowie zwariowanych opowieści o ponadczasowym przesłaniu od lat bawią także polskie dzieci.

Kot Prot i inne historie (Kot Prot znów gotów do psot, Na każde pytanie odpowie czytanie, a także Kto zje zielone jajka sadzone?) doskonale czytają się w wersji polskiej oraz w angielskiej – do wszystkich książeczek dołączony jest suplement z tekstem bajki w języku angielskim. Można go czytać równolegle, samodzielnie albo z podziałem na role – to sposób na niezapomnianą zabawę i naukę języka angielskiego – pełną psot! Książeczki autorstwa doktora Seussa – a właściwie Theodora Seussa Geisela – to proste historyjki okraszone absurdalnym humorem.

Kot Prot, a w oryginale – The Cat in the Hat – to historyjka napisana z wykorzystaniem zaledwie dwustu trzydziestu sześciu słów. Tym samym to materiał idealny do nauki angielskiego dla dzieci w każdym wieku. Kot Prot – Specjalista od Psot dowodzi, że nudne deszczowe popołudnie można zmienić w szaloną zabawę. A specjalista od książek Wydawnictwo Media Rodzina dowodzi, że książki dla dzieci po angielsku to doskonały sposób na naukę języka od najmłodszych lat.

 

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?