Jakie książki dla 3-latka i 3-latki? Nasze propozycje! | Media Rodzina
Jakie książki dla 3-latka i 3-latki

22 kwietnia 2022

Jakie książki dla 3-latka i 3-latki? Sprawdź nasze propozycje

Nie od dziś wiadomo jak ważne jest by czytać dzieciom od najmłodszych lat. 3-latki chłoną wiedzę jak gąbki, a książki dla dzieci są jej prawdziwą skarbnicą. Podpowiadamy, jakie są najlepsze książki edukacyjne dla 3-latków.

 

Dzieci naśladują ulubionych bohaterów, dlatego dbamy o to, by książeczki przekazywały im dobre wzorce. Jakie tytuły wydawnictwa Media Rodzina będą dla 3-latka nie tylko wspaniałą zabawą, ale również nauką?

 

 

KSIĄŻKI DLA 3-LATKI – KICIA KOCIA W ROLI GŁÓWNEJ

 

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?Słysząc hasło „książki dla 3-latków”, nie sposób nie wspomnieć o serii Kicia Kocia, która podbiła serca maluchów. Chętnie odkrywają one świat razem z tytułową kotką oraz jej rodziną i oddanymi przyjaciółmi.

Gdańska pisarka, Anita Głowińska, stworzyła historie, które nie tylko bawią, ale również uczą. Książki dla dzieci z Kicią Kocią w roli głównej pokazują najmłodszym, jak zachować się w nowych sytuacjach, na przykład gdy zagadnie je nieznajomy.

Kicia Kocia dostępna jest także po angielsku, a od niedawna – również po ukraińsku. Cały dochód ze sprzedaży tej książki-cegiełki przekazujemy na pomoc Ukrainie, dlatego z całego serca zachęcamy do jej zakupu!

 

 

WIEJSKIE ŻYCIE, CZYLI KSIĄŻKI DLA 3-LATKA O KROWIE MATYLDZIE

 

Krowa Matylda i zaginiona paczkaDobrym wyborem, jeśli chodzi o książki dla 3-latka, może być też seria o Krowie Matyldzie, autorstwa Alexandra Steffensmeiera, znanego czytelnikom ilustratora Mądrej Myszy. To zabawna historia o zwariowanym życiu zwierząt na wsi, ilustrowana przez samego autora. Pomysły i wybryki niezdarnej Matyldy nierzadko wywracają do góry nogami spokojne życie mieszkańców wsi.

W najnowszej odsłonie serii zawadiacka Matylda będzie szukała zagubionej paczki. Z pewnością przyda jej się pomoc każdego ciekawskiego 3-latka!

 

 

 

MĄDRA MYSZ – KSIĄŻKI DLA 3-LATKA O PRZYGODACH ZUZI I MAKSA

 

Zuziu, która godzina?Dobrym wyborem książki dla 3-latki może być seria kwadratowych książeczek dla dzieci Mądra Mysz Liane Schneider. W końcu 3 lata to wiek, kiedy dzieci muszą się zmierzyć ze swoim pierwszym dniem w przedszkolu, a sympatyczna bohaterka Zuzia może im to ułatwić. Będzie ona wspaniałą towarzyszką w ważnych dla 3-latków momentach – również takich, jak narodziny rodzeństwa czy pierwsza wizyta u lekarza.

Z kolei cykle „Mam przyjaciela…” oraz „Maszyny i pojazdy” odpowiedzą na pytania nawet najbardziej ciekawskich 3-latków.

 

 

 

„ZAMKNIJ OCZKA” – KSIĄŻKA DLA 3-LATKA NA DOBRANOC

 

Zamknij oczka, Lori Haskins Houran i Sydney HansonA może coś do czytania dziecku na dobranoc? Zamknij oczka to czarująca książka dla każdego przepełnionego energią 3-latka, który ma problemy z zasypianiem.

Książeczka Lori Haskins Houran nadaje się idealnie do tworzenia kojącej, wieczornej rutyny. Zabawny, prosty tekst sprawia, że jest to świetna książka dla 3-latka, a swoją przewrotnością zachwyci również dorosłych. Przeurocze ilustracje autorstwa Sydney Hanson, przedstawiające mięciutkie, puchate zwierzątka wprowadzą w stan błogiej senności każdego 3-latka i 3-latkę.

 

 

 

KSIĄŻKA DLA 3-LATKA, KTÓRA BAWI I UCZY

 

Olo i Awa. Kredki, Monika SkikiewiczJeżeli szukacie książki dla 3-latka, a co więcej książki edukacyjnej, dobrym wyborem będzie nasza nowość Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Pierwszy tom serii znanej i lubianej animatorki, Moniki Skikiewicz, zaprosi 3-latków do wspólnej zabawy. Olo, Awa i ich sympatyczna rodzinka opowiedzą historyjki ze swojego życia, zapraszając dzieci do wspólnego rysowania, śpiewania czy zgadywania.

Książeczki z serii Olo i Awa zawierają nie tylko obrazki do oglądania, ale również ćwiczenia angażujące u dziecka ośrodki ruchu i mowy. Wykorzystują fakt, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze, dlatego będą dobrą propozycją, jeśli chodzi o książki dla 3-latków.

Pierwszy tom z serii Olo i Awa, czyli Kredki w przystępny sposób wspomoże dzieci w ich wszechstronnym rozwoju.

 

 

KSIĄŻKI DLA 3-LATKA, KTÓRE POBUDZĄ GO DO SAMODZIELNEGO MYŚLENIA

 

O kotku, który bał się wszystkiego, Éric-Emmanuel SchmittSłyszeliście o serii Sowie opowieści? Autorem tej nowej ilustrowanej serii dla dzieci jest Éric-Emmanuel Schmitt, znany ze słynnej powieści „Oskar i pani Róża”. Te pouczające historie z sympatycznymi zwierzęcymi bohaterami nadają się idealnie, jeśli idzie o wybór książki dla 3-latka.

O kotku, który bał się wszystkiego to historia, która pokaże dzieciom, na czym polega różnica między prawdziwą odwagą, a zwykłą brawurą. Już niedługo ukaże się druga część cyklu, czyli Wyspa wolności, w której rodzeństwo niesfornych króliczków przekona się, jak wygląda życie bez żadnych zasad… i że nie jest ono wcale takie piękne, jak by się mogło wydawać.

Przewodnikiem po serii książek jest Sowa Minerwa, symbol mądrości, która zachęci dzieci do stawiania ważnych pytań. Te edukacyjne książki cenionego pisarza w nienachalny sposób przekażą 3-latkowi ważne nauki na przyszłość.

 

 

Mamy nadzieję, że w tym zestawieniu udało nam się przybliżyć polecane przez nas książki dla dzieci od lat 3. Ujmujący bohaterowie o ciekawskim usposobieniu, puchate zwierzątka, codzienne sytuacje i niezwykłe przygody – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w ofercie wydawnictwa Media Rodzina dla najmłodszych. Z pewnością każda 3-latka i 3-latek znajdą wśród nich historie, które pokochają.

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?