Puchar Szkół

27 października 2023

Wielki Turniej Wiedzy o Harrym Potterze – konkurs o Puchar Szkół

Zbliża się dzień wielkiej próby. Już tej jesieni odbędzie się II edycja Wielkiego Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie – niezależnie od wieku i klasy, do której uczęszczają. W rozgrywkach rywalizować będą wyłonione przez szkoły reprezentacje uczniów.

W Wielkim Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół staną naprzeciw siebie uczniowie 10 polskich szkół, najlepsi z najlepszych, znający wszystkie fakty i pamiętający najdrobniejsze szczegóły z książek o młodym czarodzieju! W magicznych przestrzeniach zamczyska odbędzie się walka na wiedzę, a odpowiedzi niczym zaklęcia zmienią zwykły dzień we wspomnienie na całe życie.

 

REKRUTACJA DO PROGRAMU

Preselekcje trwały od 15 czerwca 2023 roku do 11 października 2023 roku. W tym czasie możliwe było korzystanie z Quizu konkursowego w ramach przygotowania do turnieju.

Zakres materiału: książki z cyklu „Harry Potter” (tomy od 1 do 7 oraz podręczniki hogwarckie, tj: „Quidditch przez wieki”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Baśnie barda Beedle’a”).

 

ELIMINACJE W SZKOŁACH

Wewnętrzne eliminacje (II Etap) rozpoczęły się 12 października (Światowy Dzień Harry’ego Pottera) i potrwają do 10 listopada 2023. Szkoły w tym czasie wyłonią według własnych zasad 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować placówkę w eliminacjach ogólnopolskich.

III Etap – Eliminacje ogólnopolskie to druga połowa listopada od 15 do 30. W tym czasie szkoły otrzymają dostęp do Quizu konkursowego, gdzie w trakcie określonego czasu będą miały możliwość zdobywania punktów. Konkursowicze mają 3 próby.

IV EtapOgłoszenie wyników eliminacji ogólnopolskich – 1 grudnia ogłoszony zostanie ranking 20 szkół z najwyższymi wynikami osiągniętymi podczas eliminacji ogólnopolskich. Pierwsze 10 z nich otrzyma zaproszenie do Wielkiego Finału Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska.

 

WIELKI FINAŁ

V Etap – Wielkiego Finału Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska. Między 5 a 11 grudnia zaproszeni reprezentanci przyjeżdżają do zamku na terenie Polski, gdzie odbywać się będzie finał. Podczas niego właśnie poznamy szkołę, która wygra Wielki Turniej Harry Potter – Puchar Szkół – Polska. Data Wielkiego Finału może ulec zmianie.

Najlepsze szkoły (pierwsze 10), zaproszone do udziału w Wielkim Finale Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska otrzymają:

  1. Zestawy książek z cyklu Harry Potter + gadżety ze świata Harry’ego Pottera (dla każdego reprezentanta szkoły).
  2. Uczestnik (szkoła), która wygra Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska otrzymuje dodatkowo Puchar Szkół

 

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://harrypotterpucharszkol.pl/

 

Zaloguj się

Nie masz konta?