Siedzisz w domu? Podejmij Potterowe wyzwanie! - Media-Rodzina

12 lipca 2020

Siedzisz w domu? Podejmij Potterowe wyzwanie!

Siedzisz w domu? Czytaj książki w serii Harry Potter! Zobacz i posłuchaj, jak gwiazdy czytają kolejne rozdziały tomu “Kamień Filozoficzny”! I weź udział w wyzwaniu.

#HARRY POTTERATHOME, CZYLI HARRY POTTER W DOMU – GWIAZDY CZYTAJĄ

Serwis internetowy www.harrypotterathome.com (Harry Potter w domu), został stworzonym przez J.K. Rowling i platformę Wizarding World. Znajdują się na niej najróżniejsze inicjatywy mające na celu przybliżenie dzieciom i opiekunom magii w czasie kwarantanny. Pośród nich opublikowana została nowość w postaci nagrań video. Liczne postaci znane ze świata filmu, muzyki, sportu oraz – oczywiście z uniwersum Harry’ego Pottera – użyczyły swoich głosów. Nagrały dla czytelników filmy, na których czytają pierwszy tom serii, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Wśród lektorów znajdziecie nazwiska z najwyższej półki. Są wśród nich: Daniel Radcliffe, Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim, Noma Dumezweni oraz Eddie Redmayne. Wkrótce poznamy kolejne gwiazdy, które zaprezentują się w tym nowym cyklu. Każdy z lektorów będzie zatem czytać inny fragment tej kultowej powieści o rodzinie, przyjaźni, odwadze i pokonywaniu przeciwności losu.

Serię filmów zapoczątkuje postać jednoznacznie kojarząca się z Harrym Potterem, czyli Daniel Radcliffe, który przeczyta rozdział pierwszy, „Chłopiec, który przeżył”.

Wszystkie siedemnaście rozdziałów powieści będzie emitowanych w maju i czerwcu co kilka dni serwisie www.harrypotterathome.com 

PODEJMIJ WYZWANIE

 

W związku z gwiazdorskimi interpretacjami kolejnych rozdziałów książki “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, zapraszamy do włączenia się do wspólnej zabawy!
Przeczytaj – po raz pierwszy lub na nowo – kolejne rozdziały pierwszego tomu. Możesz też posłuchać je po angielsku w wykonaniu brytyjskich gwiazd)  i zmierz się z wyzwaniem. Co kilka dni publikować będziemy zatem nowe wyzwania związane z kolejnymi rozdziałami powieści. Powodzenia!

 

♣ WYZWANIE NUMER 1
Przeczytaj rozdział 1, “Chłopiec, który przeżył”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Daniela Radcliffe’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z pierwszym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 2
Przeczytaj rozdział 2, „Znikająca szyba”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Nomy Dumezweni i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z drugim wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 3
Przeczytaj rozdział 3, „Listy od nikogo”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Eddiego Redmayne’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z trzecim wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 4
Przeczytaj rozdział 4, „Strażnik kluczy” lub odsłuchaj go w wykonaniu Stephena Fry’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z czwartym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 5
Przeczytaj rozdział 5, “Ulica Pokątna”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Bonnie Wright (Ginnie), Evanny Lynch (Luna Lovegood) oraz Simona Callowa. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z piątym wyzwaniem.

ZERKNIJ, CO JESZCZE DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIŚMY!

 

♣ WYZWANIE NUMER 6
Przeczytaj rozdział 6, „Peron numer dziewięć i trzy czwarte”, lub odsłuchaj go w wykonaniu aktorów teatralnych, m.in. Jamiego Parkera, który odgrywał rolę Harry’ego w sztuce na West Endzie i na Broadwayu, i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z szóstym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 7
Przeczytaj rozdział 7, „Tiara Przydziału”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Olivii Coleman, Jonathana Van Ness i Kate McKinnon. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z siódmym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 8
Przeczytaj rozdział 8, „Mistrz eliksirów”, lub odsłuchaj go w wykonaniu urodzonej w Indiach brytyjskiej aktorki i piosenkarki Alii Bhatt oraz… pojawiającego się gościnnie Aleca Baldwina i jego córki Carmen. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z ósmym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 9
Przeczytaj rozdział 9, „Pojedynek o północy”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Jacoba Kowalskiego i Queenie Goldstein (tj. Dana Foglera i Alison Sudol). Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dziewiątym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 10
Przeczytaj rozdział 10, pt. „Noc Duchów” lub odsłuchaj go w wykonaniu Whoopi Goldberg. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dziesiątym wyzwaniem.

ZARZYJ DO KOLEJNYCH WYZWAŃ!

 

♣ WYZWANIE NUMER 11
Przeczytaj rozdział 11, pt. „Quidditch” lub odsłuchaj go w wykonaniu Davida Tennanta (znanego z roli Barty’ego Croucha Juniora z czwartej części cyklu Harry Potter i Czara Ognia) oraz Davida Beckham, który wspaniale interpretuje mecz quidditcha. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z jedenastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 12
Przeczytaj rozdział 12, pt. „Zwierciadło Ain Eingarp” lub odsłuchaj go w wykonaniu m.in. Matthew Lewisa, czyli Neville’a Longbottoma! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dwunastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 13
Przeczytaj rozdział 13, pt. „Nicolas Flamel” lub odsłuchaj go w wykonaniu Hugh Bonnevill’a! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z trzynastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 14
Przeczytaj rozdział 14, pt. „Norweski smok kolczasty” lub odsłuchaj go w wykonaniu rodziny Malfoyów! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z czternastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 15
Przeczytaj rozdział 15, pt. „Zakazany Las” lub odsłuchaj go w wykonaniu Claudii Kim (znanej z roli Nagini w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) oraz Dakoty Fanning! Następnie kliknij TUTAJby zapoznać się z piętnastym wyzwaniem. 

♣ WYZWANIE NUMER 16
Przeczytaj rozdział 16, pt. „Przez klapę w podłodze” lub odsłuchaj go w wykonaniu Kennetha Branagha, czyli Gilderoya Lockharta oraz Ruth Wilson z gościnnym występem Heleny Bonham Carter, czyli Bellatriks Lestrange! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z szesnastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 17
Przeczytaj rozdział 17, pt. „Człowiek o dwóch twarzach” lubodsłuchaj go w wykonaniu trzech rodzin, które są wielkimi fanami Harry’ego Pottera wraz z wielką niespodzianką na końcu! Następnie kliknijTUTAJ, by zapoznać się z siedemnastym wyzwaniem.

Zaloguj się

Nie masz konta?