Prequel Igrzysk śmierci jeszcze przed latem - Media-Rodzina

31 stycznia 2020

Prequel Igrzysk śmierci jeszcze przed latem

Polska premiera powieści „The Ballad of Songbirds and Snakes” odbędzie się w połowie czerwca br. Tłumaczami prequelu będą Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz – autorzy przekładów poprzednich tomów

PREQUEL CYKLU SUZANNE COLLINS – IGRZYSKA ŚMIERCI

Wydawnictwo Scholastic, amerykański wydawca trylogii Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”, który w ubiegłym roku zapowiedział publikację prequelu serii o uniwersum Panem, potwierdził wczoraj brzmienie tytułu oraz zdradził kilka nieznanych szczegółów w opublikowanym fragmencie pierwszego rozdziału (którego polski przekład znajdziecie poniżej).

POLSKIE WYDANIE

Światowa premiera powieści „The Ballad of Songbirds and Snakes” będzie mieć miejsce 19 maja 2020 roku, natomiast polska edycja ukaże się w połowie czerwca br. Tłumaczami prequelu będą Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz – autorzy przekładów poprzednich tomów.

Akcja książki będzie dotyczyć dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się o poranku Dożynek. Poznamy Panem na sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu. I informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów – ten tom będzie bardziej obszerny niż poszczególne części cyklu!

OPIS KSIĄŻKI

Ambicja go napędza.

Rywalizacja go motywuje.

Jednak władza ma swoją cenę.

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów urokiem i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, jaką podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie walka trwa aż do śmierci, ale poza areną Coriolanus zaczyna współczuć trybutce… Wie jednak, że musi zrównoważyć obowiązek postępowania według zasad z chęcią przetrwania niezależnie od ceny.

Zaloguj się

Nie masz konta?