książka na dzień dziecka

28 maja 2024

Książka na Dzień Dziecka. Pomysły na ostatnią chwilę

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, by obdarować naszych najmłodszych czymś naprawdę wartościowym, takim jak książki. To przecież nie tylko źródło wiedzy i rozrywki, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Odpowiednia książka na Dzień Dziecka rozbudzi wyobraźnię i wesprze rozwój młodego czytelnika.

Książki to uniwersalny prezent, który nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki nim dzieci mogą przenieść się w magiczne światy, poznać fascynujących bohaterów i przeżywać niesamowite przygody. A co najważniejsze, wspólna lektura to czas, który na długo pozostanie w pamięci – zarówno dziecka, jak i rodzica. Jeśli książka na Dzień Dziecka to w Twojej opinii idealny prezent, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi.

 

JAKA KSIĄŻKA NA DZIEŃ DZIECKA?

Prezent z okazji Dnia Dziecka to miły dodatek do cudownie spędzonego dnia a maluchem. Jeśli czas ten upływa przy książce, warto zadbać o to, by lektura była dopasowana do wieku i zainteresowań obdarowywanego. Oto kilka tytułów, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę:

 

KSIĄŻKA DLA MALUCHA 2+

Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanegoW co najbardziej lubi bawić się Nunuś? Oczywiście w chowanego! Kicia Kocia też lubi tę zabawę, podobnie jak ich przyjaciele: Adelka, Julianek i Pacek. Recytują zabawną wyliczankę i chowają się jedno po drugim. A gdzie? Tego dowiemy się, wraz z bohaterami, otwierając kolejne okienka. Nowa odsłona przygód Kici Koci i Nunusia, pełna humoru i niespodzianek. „Kicia Kocia i Nunuś. Zabawa w chowanego” jest kolejną pozycją, dzięki której mali czytelnicy mogą odkrywać przygody Kici Koci oraz jej braciszka. Tajemnice ukryte w otwieranych okienkach spowodują, że czas z książeczką będzie dla najmłodszych wspaniałą zabawą.

 

KSIĄŻKA DLA PRZEDSZKOLAKA 3-6 LAT

Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybrykiTa książka ma w sobie wszystko: znakomite wiersze, zabawne slogany, kopalnię informacji, piękne ilustracje, śmieszne krasnoludki, powiew świeżego powietrza i mnóstwo zieleni… Można ją oglądać, czytać i recytować. Można też wziąć ją pod pachę, wyjść na łąkę i przekonać się samodzielnie, czy nie rośnie tam wrotycz i jaskier, czy nie chowa się zaskroniec albo kret. „Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki” Małgorzaty Strzałkowskiej to propozycja dla wszystkich „dzikich dzieci”, wolnych umysłów, które potrzebują czegoś więcej niż pisanie szlaczków w czterech ścianach, a zamiast tego chcą żyć, próbować, doświadczać… Jeśli pragniesz rozkochać dzieci w przyrodzie i w polszczyźnie, właśnie takie książki musisz im czytać.

„O słoniu, który nikogo nie szanował” to czwarty tomik z wspaniale ilustrowanej serii książek dla dzieci Sowie Opowieści. Jej autor, Éric-Emmanuel Schmidt, dzieli się z dziećmi kolejną  porcją życiowej mądrości. Bohaterem opowieści jest słonik Sakso, który jest samolubny, niegrzeczny i ma za nic swoje otoczenie. Sowa Minerwa, mądra przewodniczka, i na takie zachowanie znajduje radę – słonik zmienia się pod jej wpływem i odtąd zaczyna dużo lepiej rozumieć i szanować innych.

 

KSIĄŻKA DLA UCZNIA 7-11 LAT

Operacja Król KempinguW najnowszym tomiku detektywistyczny przygód „Operacja Król Kempingu” Tiril, Oliver i Otto z Biura Detektywistycznego nr 2 spędzają wakacje w domku letniskowym wujka Rasmusa nad Cukrową Zatoką. Jednak ich wypoczynek prędko zostaje przerwany, bo na polu kempingowym nieopodal domku grasuje złodziej. Nadmuchiwane zabawki, krzesła kempingowe, sprzęt do nurkowania i ogrodowe ozdoby to tylko niektóre z przedmiotów, które znikają bez śladu. Podejrzenie szybko pada na tak zwanego Króla Kempingu, właściciela największej przyczepy kempingowej nad Cukrową Zatoką. Ale on także gdzieś znika, więc detektywi wyruszają w pościg za Królem. Kolejna część pełnej przygód i lubianej przez czytelników książki z serii „Operacja…”. W środku – jak zwykle – zagadki do rozwiązania dla młodych detektywów.

„Ciocia Jadzia i Przylądek Dobrej Nadziei” to kolejna książka Elizy Piotrowskiej. Jej bohaterką jest mądra i zabawna ciocia, która nigdy nie boi się nowych wyzwań. Tym razem zostaje ona wolontariuszką na dziecięcym oddziale onkologicznym. Wkracza tam pełna zwariowanych pomysłów i dobrej energii. Nie zawsze jest łatwo, ale udaje jej się obdzielić pogodą ducha i nadzieją zarówno małych pacjentów, jak i ich rodziców. Zabawna, mądra i pełna zaskakująco prawdziwych opowiadań – Ciocia Jadzia to seria książek dla dzieci jednej z najbardziej kreatywnych polskich pisarek.

 

KSIĄŻKA MŁODZIEŻOWA 12+

Akademia Crookhaven. Tom II. Zapomniany labiryntDrugi tom nowej serii z ulubionym motywem jedynej w swoim rodzaju szkoły dla wyjątkowych uczniów. Oryginalna, świeża – „Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt” to lektura obowiązkowa dla wielbicieli serii „Nevermoor”, „Harry Potter” i twórczości M.G. Leonard. Gabriel, uczeń drugiej klasy Akademii Crookhaven, ma przed sobą sporo pracy w nowym roku szkolnym. W planie lekcji pojawiają się zajęcia o nazwie odzyskiwanie, wyjątkowo trudny może też okazać się turniej Włamania, w którym trzeba przedrzeć się do działu nauczycielskiego biblioteki. Gabriel i jego ekipa dowiadują się również o istnieniu labiryntu Maravela – ukrytej głęboko pod dnem jeziora konstrukcji, której przebycie jest dla młodych oszustów niezwykle trudnym sprawdzianem. Czy mimo to podejmą wyzwanie?

 

KSIĄŻKA NA DZIEŃ DZIECKA – PODSUMOWANIE

Podarowanie książki na Dzień Dziecka to więcej niż tylko prezent materialny – to zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu, rozmowy i budowania bliskich relacji. Nic nie zastąpi chwil spędzonych razem nad ulubioną książką, kiedy możemy w pełni skupić się na dziecku, jego emocjach i myślach. Książka to także podróż, którą możemy odbyć razem – nawet jeśli tylko we własnej wyobraźni. Pamiętajmy, że najważniejszym prezentem, jaki możemy dać dziecku, jest nasza uwaga i czas, a wspólna lektura to idealna okazja, by to zrealizować.

Zaloguj się

Nie masz konta?