Ankieta dla czytelników | Media Rodzina
Ankieta dla czytelników

9 kwietnia 2021

Ankieta dla czytelników

Jeśli chcesz pomóc poprawić stan czytelnictwa w Polsce, wypełnij ankietę, o której wspominamy w poniższym artykule!

Biblioteka Narodowa od kilku lat prowadzi badania dotyczące stanu czytelnictwa w Polsce. Wyniki wskazują jasno, że w naszym kraju poziom czytelnictwa jest niski. Od kilku lat procent Polaków, którzy zadeklarowali, że w ciągu roku przeczytali chociaż jedną książkę, utrzymuje się na podobnym poziomie – w okolicach 39%.

Gorąco zachęcamy do wypełnienia tegorocznej ankiety dla czytelników przygotowanej przez portal Lubimy Czytać i Polską Izbę Książki. Ankieta jest oczywiście w pełni anonimowa. Wypełniać ją można do 22 kwietnia, a odpowiedź na wszystkie pytania zajmuje maksymalnie 10 minut. Wyniki badania ogłoszone zostaną podczas tegorocznych wirtualnych targów książki BookTarg, które mają odbyć się w dniach 6-12 maja.

Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://lcpik21.webankieta.pl/

 

Jakich pytań można się spodziewać?

Oczywiście takich, które związane są z czytelnictwem! W ankiecie znajdują się pytania o liczbę przeczytanych książek czy o przybliżoną liczbę kupionych w ciągu ostatniego roku książek papierowych, ebooków i audiobooków. Można też podzielić się informacją o tym, skąd najczęściej dowiadujemy się o nowościach wydawniczych lub o tym, z kim najchętniej dyskutujemy o ostatnio przeczytanych tytułach.

Nie brakuje także pytań o to, jak panująca na świecie pandemia wpłynęła na nasze czytelnicze nawyki, wybory, czy preferencje. Czytamy przez nią więcej czy mniej? A może częściej sięgamy po ebooki lub audiobooki?

 

Gorąco zachęcamy do udziału w ankiecie!

Wraz z portalem Lubimy Czytać oraz Polską Izbą Książki gorąco zachęcamy do udziału w badaniu. Danych o rynku książki jest dużo, ale potrzebne są także dane o samych czytelnikach!

 

Zaproś innych czytelników do badania i podziel się z nimi linkiem: https://lcpik21.webankieta.pl/.

 

Źródło obrazka: https://lubimyczytac.pl/badanie-czytelnikow-w-sieci

Zaloguj się

Nie masz konta?