Seria Mysi Domek, Karina Schaapman | Media Rodzina

Mysi Domek

Mysi Domek to seria książek dla dzieci powstała dzięki szczególnemu projektowi Kariny Schaapman. To ona bowiem zbudowała go jako tło dla serii książeczek.

 

MYSI DOMEK – PROJEKT ORYGINALNY

Mysi domek powstał z kartonowych pudeł i papieru mâché. A w scenografii Mysiego domku Autorka stworzyła Sama i Julię, czyli parę sympatycznych mysich bohaterów wspaniałej serii książek dla dzieci.

Do wykonania wnętrz Karina wykorzystała autentyczne tkaniny z lat 50., 60, i 70. XX wieku oraz przeróżne materiały, co bez wątpienia przekłada się na niesamowite wrażenia estetyczne. Mysi Domek można zatem oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść i zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Myszy, które go zamieszkują, także zostały zaprojektowane i wykonane przez Karinę.

W trakcie budowy poszczególnych pokoików w głowie Kariny powstawały historyjki do kolejnych książek z Samem i Julią w rolach głównych.

Prawdziwy Mysi Domek można obejrzeć i podziwiać na własne oczy w dwóch lokalizacjach w Amsterdamie. Jego konstrukcja, mnóstwo detali i pieczołowitość, z jaką zostały przygotowane przez Karinę, nieustannie zdumiewają i zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

KSIĄŻKI I MASKOTKI W SERII

Mysi Domek – seria książek dla dzieci – liczy siedem tytułów, z czego dwa ostatnie z wymienionych posiadają kartonowe strony.

 

W sprzedaży dostępne są także maskotki mysich bohaterów:

 

Zaloguj się

Nie masz konta?