Media Rodzina to poznańskie wydawnictwo, nic więc dziwnego, że kolekcja wielkopolska na stałe zagościła w naszej ofercie. Znane klasyki przełożone na wielkopolską gwarę, edukacyjne zeszyty dla najmłodszych, albumy o Poznaniu czy retro kryminały? Nieważne, na co masz ochotę, u nas znajdziesz to na pewno! Zobacz więcej
Media Rodzina to poznańskie wydawnictwo, nic więc dziwnego, że kolekcja wielkopolska na stałe zagościła w naszej ofercie. Znane klasyki przełożone na wielkopolską gwarę, edukacyjne zeszyty dla najmłodszych, albumy o Poznaniu czy retro kryminały? Nieważne, na co masz ochotę, u nas znajdziesz to na pewno!
MISIU SZPENIOLEK I KSIĄŻĘ SZARANEK
„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. Brzmi znajomo? Ależ tak – to najbardziej znany cytat z „Małego Księcia” przetłumaczony na… gwarę wielkopolską. Niełatwego zadania przełożenia słynnej książki na gwarę podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel. Tak właśnie powstał „Książę Szaranek”. W naszej ofercie mamy także doskonale znaną wszystkim młodym czytelnikom powieść o uroczym Kubusiu Puchatku, również w gwarze wielkopolskiej. „Misiu Szpeniolek” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielkopolan – i nie tylko!
TU POWSTAŁA POLSKA – KOLEKCJA WIELKOPOLSKA DLA NAJMŁODSZYCH
„Tu powstała Polska” to edukacyjna seria zeszytów o pierwszych Piastach. Celem tych pełnych wiedzy książek dla dzieci jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Zeszyty zawierają mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach. Książki takie jak „W czasach pierwszych Piastów”, „Na dworze króla” czy „Jak Mieszko chrzest przyjmował” na pewno spodobają się młodym miłośnikom historii.
POZNAŃ – STOLICA WIELKOPOLSKI
Jeśli chcesz lepiej poznać to piękne miasto, koniecznie sięgnij po album „Poznań doznań”. Autorki albumu pokazują miasto z zupełnie innej, nietypowej perspektywy. Przeważają w nim nostalgiczne, czasem nawet impresjonistyczne opisy miejsc zarówno znanych, jak i tych niedostrzeganych nawet przez najstarszych poznaniaków. Polecamy także „Poznański przewodnik literacki”, książkę pełną literackich portretów stolicy Wielkopolski, nakreślonych piórem prozaików i poetów wielu pokoleń i stuleci.
POZNAŃ W BELETRYSTYCE
Wszystkim miłośnikom powieści sensacyjnych polecamy serię „Musza Góra”. Jest to utrzymana w klimacie dieselpunk historia, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej. Jej akcja toczy się w Poznaniu w latach trzydziestych XX wieku. Kryminały retro w przedwojennym Poznaniu? Jak najbardziej! Polecamy książki Piotra Bojarskiego – „Kryptonim Posen”, „Mecz” oraz „Rache znaczy zemsta”. To doskonałe powieści historical-fiction osadzone w zmienionych realiach historycznych pierwszej połowy XX w. Mniej