Spotkania na Poznańskich Targach Książki - Media-Rodzina

Poznań, 6 March 2020

Spotkania na Poznańskich Targach Książki

Na weekend 6-8 marca przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji wokół naszych książek. Zapraszamy na stoisko nr 1 w pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich!

Od piątku do niedzieli zapraszamy na poznańskie święto książki! Znajdziecie nas na dużym stoisku z numerem 1 w pawilonie 7 MTP. Tuż obok stoiska znajduje się nasza specjalna Strefa Warsztatowa I, w której w sobotę i niedzielę odbędą się otwarte spotkania i warsztaty. Naszych bohaterów spotkacie także na głównej scenie Targów w pawilonie 8, a pluszową Kicię Kocię – w Strefie Naj Naj niedaleko naszego stoiska!
Szczegółowy program spotkań autorskich i warsztatów przedstawia się następująco:

SOBOTA 7 MARCA

Kicia Kocia
10:00 – 11:45, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Kto jechał z Kicią Kocią pociągiem? Gdzie ukryła się walizka? Jaka jest ulubiona przytulanka Nunusia? Na te i inne pytania odpowiemy wraz z ulubioną bohaterką dzieci. Zagramy w specjalną grę, przeprowadzimy zabawy ruchowe, quizy i kocie zabawy wokół serii autorstwa Anity Głowińskiej. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 2-5 lat.

Wojciech Widłak i Agnieszka Żelewska – spotkanie autorskie
12.00 – 13.00, stoisko Media Rodzina, nr 1, pawilon 7
Spotkanie z Wojciechem Widłakiemi Agnieszką Żelewską, autorami serii o Wesołym Ryjku. Możliwość rozmowy i uzyskania autografów.

Wesoły Ryjek
12:00 – 13:45, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Wiosenne zabawy ruchowe oraz plastyczne wokół premierowej książki „Wesoły Ryjek i wiosna” – najnowszej pozycji z serii autorstwa Wojciecha Widłaka i Agnieszki Żelewskiej. Poczytamy książki, posiejemy rzeżuchę, porysujemy portrety i domki. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 3-6 lat.

Tomasz Samojlik – spotkanie autorskie
13.00 – 14.00, stoisko Media Rodzina, nr 1, pawilon 7
Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, przyrodnikiem z Puszczy Białowieskiej, autorem m.in. serii o żubrze Pompiku. Możliwość rozmowy i uzyskania autografów.

Żubr Pompik – warsztaty rysowania
14:00 – 15.00, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
I ty możesz zostać genialnym rysownikiem w pięciu prostych krokach! Warsztaty rysowania Pompika i innych zwierząt z autorem i ilustratorem książek o małym żubrze z Puszczy Białowieskiej, Tomaszem Samojlikiem. Prowadzenie: Tomasz Samojlik, wiek: 4-7 lat.

Żubr Pompik
15:00 – 16.00, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Zabawa z wyjątkową żubrzą rodziną, która po raz kolejny wyrusza na Wyprawę – wokół serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Gdzie tym razem dotarli? Z pewnością jest to jakiś piękny Polski Park Narodowy. Kogo spotkali? Jak się zachowali? Pobawimy się w tropienie zwierząt, leśne koncerty, eksperymenty, grę z Pompikiem i Polinką oraz leśne prace plastyczne. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 4-7 lat.

Uwaga, pająki!
16:15 – 17:00, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Ciekawostki o owadach na podstawie książki „Uwaga pająki!” autorstwa Niny Dulleck. „Szczęśliwy dom, w którym pająki są”… Czy na pewno? Na warsztatach dowiemy się wielu ciekawostek o najmniejszych lokatorach naszych domów, zbudujemy pajęcze sieci, zrobimy pająki z włóczki i wyciorków oraz wymyślimy imiona dla pajęczej rodziny. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 5-8 lat.

NIEDZIELA 8 MARCA

Kicia Kocia
10:00 – 10:45, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Kto jechał z Kicią Kocią pociągiem? Gdzie ukryła się walizka? Jaka jest ulubiona przytulanka Nunusia? Na te i inne pytania odpowiemy wraz z ulubioną bohaterką dzieci. Zagramy w specjalną grę, przeprowadzimy zabawy ruchowe, quizy i kocie zabawy wokół serii autorstwa Anity Głowińskiej. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 2-5 lat.

Żubr Pompik na scenie
11.00 – 12.00, Scena Spotkań Autorskich, pawilon 8
Zabawa z wyjątkową żubrzą rodziną, która po raz kolejny wyrusza na Wyprawę – wokół serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Gdzie tym razem dotarli? Z pewnością jest to jakiś piękny Polski Park Narodowy. Kogo spotkali? Jak się zachowali? Pobawimy się w tropienie zwierząt, leśne koncerty, eksperymenty oraz grę z Pompikiem i Polinką. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 4-7 lat.

Uniwersytet Malucha
12:15 – 14:00, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
„Technologia kosmiczna”, „Fizyka jądrowa” i „Osiem małych planet” to najnowsze tytuły z fascynującej serii Uniwersytet Malucha. Nauka może być zabawą! Na warsztatach przeprowadzimy bezpieczne eksperymenty naukowe. Dowiemy się, jakie siły są niezbędne, by rakieta mogła wystrzelić w kosmos i umieścimy w odpowiedniej kolejności osiem planet w Układzie Słonecznym. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 4-6 lat

Mądra Mysz – pojazdy ratownicze
14:15 – 15:45, Strefa Warsztatowa I, pawilon 7
Straż pożarna, policja czy karetka pogotowia – świat pojazdów ratowniczych jest zaskakujący  i bardzo ciekawy. Zapraszamy do plastycznego warsztatu samochodowego, gdzie pojawią się samochody z niebieskimi i czerwonymi kogutami! Zajrzymy też do najnowszej książki z serii Mądra Mysz pt. „Maszyny i pojazdy. Pojazdy ratownicze”. Prowadzenie: Bajanka, wiek: 3-6 lat

Zaloguj się

Nie masz konta?