Powstanie serial o Kici Koci - Media-Rodzina

14 kwietnia 2020

Powstanie serial o Kici Koci

Wytwórnia EGoFILM otrzymała dofinansowanie na serial animowany „Kicia Kocia”! Będzie liczyć 26 odcinków

W kwietniu na kanale YouTube miał swoją premierę pilotażowy odcinek serialu o przygodach rezolutnej kotki. Serial „Kicia Kocia” w ostatnich dniach otrzymał dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na produkcję filmów animowanych!
Autorką scenariusza jest twórczyni postaci Kici Koci – Anita Głowińska, która czuwa również nad spójnością scenariuszy z książeczkami. Za scenariusz odpowiada też Maciej Kur, a za reżyserię – Marta Stróżycka. Muzykę do trailera skomponował Michał Jacaszek, do całego odcinka – Damian Czajka. – Mimo, ze bajka z pozoru może wydawać się prosta, była dopracowywana w każdym detalu – tak, by efekt na ekranie nie okazał się gorszy niż ten książkowy – podkreśla w rozmowie z portale Wirtualnemedia.pl Ewelina Gordziejuk, producentka i właścicielka EGoFILM.
Cały budżet został określony na 5 844 500 zł, z tego PISF dofinansuje 2 272 000 zł. Powstanie 26 odcinków serialu. Będzie on – podobnie jak pilot – realizowany ściśle na podstawie opowiadań pochodzących z książeczek. Plastyka będzie taka sama, jak w pilotażowym odcinku. Poszukiwanie koproducentów i funduszy na serial nie jest jeszcze zamknięte, trwa proces szukania partnerów.
Studio EgoFILM zajmuje się produkcją filmów animowanych, w swoim portfolio ma m.in. serial dla najmłodszych na podstawie serii książek „Żubr Pompik”.

Zobacz pilotażowy odcinek pt. „Kicia Kocia poznaje strażaka”

Zaloguj się

Nie masz konta?