Plebiscyt LubimyCzytać.pl Książka Roku 2020 - Media-Rodzina
Plebiscyt LubimyCzytać.pl Książka Roku 2020

11 lutego 2021

Plebiscyt LubimyCzytać.pl Książka Roku 2020

Aż 6 książek wydawnictwa zostało nominowanych w trzech różnych kategoriach

Plebiscyt LubimyCzytać.pl Książka Roku 2020 to corocznie organizowany konkurs na najlepsze książki. Czytelnicy mają okazję zagłosować na swoich faworytów w 12 kategoriach.

W tym roku aż 6 książek wydawnictwa Media Rodzina zostało nominowanych w Plebiscycie LubimyCzytać.pl.

Swoje głosy na ulubione książki możecie oddawać tutaj: https://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Kategoria Fantastyka młodzieżowa

Okładka książki "Ballada ptaków i węży" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020

W Kategorii Fantastyka Młodzieżowa nominację zdobyła między innymi Ballada ptaków i węży – nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży, Suzanne Collins, Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk!

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem książki pod tym linkiem.

Okładka książki "Konferencja ptaków" nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2020

Plebiscyt LubimyCzytać.pl Książka Roku 2020 przyniósł także nominację dla piątej części serii Osobliwy dom pani Peregrine. Po „Mapie dni”, która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców, pojawiło się mnóstwo pytań i wątków. Bohaterom zaś przybyło tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów. Ta popularna na całym świecie seria we wrześniu tego roku doczeka się polskiego wydania!

Więcej informacji o książce znajdziesz pod tym linkiem.

Kategoria Literatura młodzieżowa

Okładka do książki "To nie jest, do diabła, love story" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020

W ubiegłym roku dziewczyny z całej Polski oszalały na punkcie serii Julii Biel „To nie jest, do diabła, love story”. Nic dziwnego, że książka została uwzględniona w plebiscycie.

Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza, wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To książka, której nie sposób odłożyć. Powiew świeżości w literaturze młodzieżowej. Bezsprzecznie jest to seria, którą trzeba przeczytać.

Więcej o książce przeczytacie pod tym linkiem.

Okładka książki "Schizis" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020

Autorka znanych powieści dla kobiet, tym razem w książce dla młodzieży. Melissa Darwood zyskała sobie wierne grono czytelniczek, dlatego też nie mogło zabraknąć jej w tym zestawieniu.

Marcja nie jest zwykłą nastolatką. Choroby, z którymi zmaga się od dzieciństwa, sprawiły, że musiała dojrzeć zbyt szybko i zyskać bolesną świadomość własnych ograniczeń. Na swoim kanale na Youtubie opowiada o marzeniach o normalnym życiu – bez dręczących wizji, szpitali i trudnych relacji z rodziną. Na szczęście jest jeszcze Kofi, jedyny jasny punkt w życiu Marcji: oddany przyjaciel, dzięki któremu dziewczyna przeżyje swoje najpiękniejsze chwile.

Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego zwiastuna książki.

Kategoria Literatura dziecięca

Okładka książki "Ikabog" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020

Bez wątpienia na kolejną książkę J.K. Rowling czekali czytelnicy na całym świecie. „Ikabog” powstał już przed dekadę, jednak w związku z pandemią koronawirusa pisarka postanowiła zrobić prezent dzieciom dotkniętym skutkami lockdownu na całym świecie.

Niewątpliwie największą atrakcją są 34 kolorowe ilustracje autorstwa dzieci wyłonione w Konkursie na Ilustracje Ikabog. Zwycięskie prace można obejrzeć na specjalnej stronie dedykowanej książce.

Ikabog to legendarny potwór, przez którego królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie, a dwoje dzieci będzie musiało wykazać się nie lada odwagą. Poznaj historię o mocy nadziei i przyjaźni opowiedzianą przez jedną z najlepszych pisarek na świecie.

Dowiedz się więcej o książce.

Okładka książki "Magiczny ekspres" nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2020

Na zakończenie książka, która swoją premierę miała we wrześniu ubiegłego roku. Dlaczego warto zapoznać się z tą książką? Po pierwsze ze względu na niesamowity pomysł autorki: wyjątkowa szkoła na szynach, podróżująca po całym świecie, do której bilet otrzymują wybrane dzieci. Po drugie magiczna siła sprawiająca, że dzieci z różnych zakątków świata potrafią się porozumiewać, pociąg przejeżdża niezauważony przez stacje, a w jego wnętrzu czasami dzieją się rzeczy, które są trudne do wytłumaczenia… I w końcu po trzecie: jeśli jesteś fanem Harry’ego Pottera, to ta lektura jest dla ciebie idealna!

Flinn co wieczór siedzi na nieczynnym dworcu – tam, skąd dwa lata wcześniej zniknął jej starszy brat Jonte. Pewnej nocy w tej zabitej deskami miejscowości zatrzyma się jednak nadzwyczajny pociąg – pociąg z pocztówki od Jontego! Pełna wątpliwości Flinn wsiądzie jednak na jego pokład (jako pasażerka na gapę) i wpadnie w wir przygody!

Zajrzyj na stronę książki i przeczytaj jej fragment!

 

 

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?