Kicia Kocia i samoloty - Media-Rodzina

16 października 2019

Kicia Kocia i samoloty

Powraca sympatyczna kotka, która podbiła serca maluchów! W dwóch nowych książkach Kicia Kocia wybierze się w podróż prawdziwym samolotem

„Kicia Kocia na lotnisku” i „Gdzie jest moja walizka” to dwie nowe książki w serii. Powstały we współpracy wydawnictwa Media Rodzina z LS Airport Services – największym pracodawcą branży lotniczej w Polsce.

Rezolutną kotkę czekają kolejne przygody! Kicia Kocia leci do Warszawy prawdziwym samolotem. Tata tłumaczy, co będzie się działo, zanim wejdą do samolotu – muszą się poddać kontroli bagażu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli dokumentów. Ale port lotniczy jest taki wielki! Co zrobić, gdy gdzieś zgubi się walizka? Mali czytelnicy wraz z bohaterami książki będą mogli jej poszukać, otwierając aż 50 kolorowych okienek.

Książka „Kicia Kocia na lotnisku” oraz kartonowy album z okienkami „Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka” są efektem współpracy wydawnictwa Media Rodzina ze Spółką LS Airport Services, będącą członkiem Polskiej Grupy Lotniczej. – Jako firma zajmująca się obsługą naziemną samolotów w Polsce realizujemy szereg działań mających na celu przybliżanie dzieciom i młodzieży lotniczego środowiska pracy – mówi Marcin Opaliński, Prezes Zarządu LS Airport Services. – Nasze zaangażowanie w wydanie lotniskowych przygód Kici Koci traktujemy jako ważny element preedukacji zawodowej, będącej bardzo istotną częścią realizowanego przez nas projektu edukacyjnego LS Academy.  Chcemy, aby dzieci już od najmłodszych lat poznawały kulisy funkcjonowania lotniska i pracy na nim. Mamy nadzieję, że po odwiedzeniu lotniska z Kicią Kocią nie tylko same będą lepiej rozumiały wszystko to, co się dzieje, kiedy same lecą gdzieś z rodzicami, ale zaczną również brać pod uwagę szeroko rozumianą awiację jako zainteresowanie, pasję, a może nawet ścieżkę swojej przyszłej zawodowej kariery?

Seria Kicia Kocia autorstwa Anity Głowińskiej jest wydawana od 2010 roku. Liczy 31 tytułów, które trafiły do rąk małych czytelników w już ponad trzech milionach egzemplarzy.  Cykl znajduje się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zaloguj się

Nie masz konta?