#HarryPotterAtHome – gwiazdy czytają! - Media-Rodzina

6 maja 2020

#HarryPotterAtHome – gwiazdy czytają!

Nowa inicjatywa na Potterowej platformie dla dzieci www.harrypotterathome.com! Teraz zobaczysz i posłuchasz, jak gwiazdy czytają “Kamień Filozoficzny”!

GWIAZDY CZYTAJĄ!

W serwisie internetowym www.harrypotterathome.com stworzonym przez J.K. Rowling i platformę Wizarding World, pod hasłem #HarryPotterAtHome, pośród najróżniejszych inicjatyw mających na celu przybliżenie dzieciom i opiekunom magii w czasie kwarantanny, została opublikowana nowość w postaci nagrań video – czytają gwiazdy! Liczne postaci znane ze świata kultury, rozrywki, muzyki, sportu oraz – oczywiście z uniwersum Harry’ego Pottera – użyczyły swoich głosów i nagrały dla czytelników filmy, na których czytają pierwszy tom serii, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

 

W chwili obecnej znamy nazwiska siedmiu lektorów z najwyższej półki. Są wśród nich: Daniel Radcliffe, Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim, Noma Dumezweni oraz Eddie Redmayne. Wkrótce poznamy kolejne gwiazdy, które zaprezentują się w tym nowym cyklu.

Każdy z lektorów będzie czytać dla rodzin z całego świata inny fragment tej kultowej powieści o rodzinie, przyjaźni, odwadze i pokonywaniu przeciwności losu.
Serię filmów zapoczątkuje postać jednoznacznie kojarząca się z Harrym Potterem, czyli Daniel Radcliffe, który przeczyta rozdział pierwszy, „Chłopiec, który przeżył”.
Wszystkie siedemnaście rozdziałów powieści będzie wyemitowanych w maju i czerwcu co kilka dni w serwisie www.harrypotterathome.com
Z kolei  wersja audio nagrania dostępna będzie za darmo w serwisie Spotify na całym świecie.

CZYM JEST INICJATYWA #HARRYPOTTERATHOME?

Projekt “Harry Potter at Home” (“Harry Potter w domu”) został zainicjowany w związku z pandemią Covid-19 przez platformę Wizarding World oraz agenta J.K. Rowling, The Blair Partnership przy wsparciu partnerów Wizarding World, w tym firmę Warner Bros., wydawnictwo Bloomsbury, Scholastic oraz Pottermore Publishing. Projekt obejmuje udzielenie nauczycielom I wychowawcom licencji na korzystanie z cyklu o Harrym Potterze w procesie zdalnego nauczania na zamkniętych platformach edukacyjnych, udostępnienie dzieciom cyfrowego centrum atrakcji, w którym znaleźć można mnóstwo informacji, ciekawostek, quizów i zadań w języku angielskim.

Zaloguj się

Nie masz konta?