Uniwersytet Malucha na Nocy Naukowców - Media-Rodzina

11 września 2019

Uniwersytet Malucha na Nocy Naukowców

Warsztaty dla najmłodszych naukowców z książkami z nowej serii na poznańskiej Politechnice

Seria kartonowych książeczek Uniwersytet Malucha to zachwycające prostotą wprowadzenie do zrozumienia podstawowych terminów naukowych. Pierwsze trzy tomy: „Chemia organiczna” „Fizyka kwantowa” i „Teoria względności” będą miały swoją premierę na warsztatach podczas Nocy Naukowców na poznańskiej politechnice.

„Fizyka kwantowa”, „Chemia organiczna” i „Teoria względności” to kolorowe i przystępne wyjaśnienie podstawowych praw rządzących nauką. Maluchy (i dorośli!) dowiedzą się z nich m.in., że szalony świat atomów nigdy nie zamiera w bezruchu oraz wszystkiego, co trzeba wiedzieć o czarnych dziurach czy falach grawitacyjnych. Autor, Chris Ferrie, jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, by wprowadzić je w cudowny świat nauki. Wystarczy iskra, by rozpalić umysł dziecka!

W piątek 27 września zapraszamy dzieci od 2. do 5. roku życia na wspaniałą przygodę z nauką na podstawie książek. W holu Centrum Wykładowego przy ul. Piotrowo 2 w godz. 17-20 odbędą się zabawy, eksperymenty i gry zapoznające maluchy z fizyką i chemią. Zajęcia poprowadzi poznańska Bajanka. Wstęp wolny!

Podczas warsztatów będzie można kupić na miejscu książki z serii Uniwersytet Malucha oraz inne pozycje dla dzieci i dorosłych wydawnictwa Media Rodzina.

 

 

 

Zaloguj się

Nie masz konta?