Uroczyste odsłonięcie rzeźby Roberta Gamble’a

20 września 2022

Uroczyste odsłonięcie rzeźby Roberta Gamble’a

7 września 2022 r. w obecności znamienitych gości została odsłonięta rzeźba założyciela wydawnictwa, zmarłego dwa lata temu Roberta Gamble’a, autorstwa uznanego rzeźbiarza – Roberta Sobocińskiego.

Gdyby nie Robert Gamble nie byłoby wydawnictwa Media Rodzina, gdyby nie Robert Gamble nie byłoby też wielu inicjatyw społecznych organizowanych w Poznaniu. Niestety, 17 listopada 2020 roku pożegnaliśmy Roberta D. Gamble’a – Amerykanina szkocko-irlandzkiego pochodzenia. Jednak idee, które głosił i realizował przez całe życie, zostały w naszych głowach i sercach. W tym roku postanowiliśmy upamiętnić go w jeszcze jeden szczególny sposób.

Odsłonięcie rzeźby Roberta Gamble’a odbyło się 7 września 2022 r. przy ulicy Pasieka 24, gdzie mieści się siedziba wydawnictwa Media Rodzina. Gości powitał oraz uroczystość poprowadził dyrektor – współzałożyciel wydawnictwa – Bronisław Kledzik.

Podczas uroczystości głos zabrali m.in.: Grzegorz Ganowicz – Przewodniczący Rady Miasta Poznania, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska – rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Andrzej Byrt – ambasador RP w latach 1995-2016, którzy we wzruszających słowach podkreślali znaczenie postaci pana Roberta Gamble’a dla miasta.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Przemysław Wawrzyniak – multiinstrumentalista, który wykonał kilka utworów na dudach.

Od teraz utrwalona w brązie postać Roberta D. Gamble’a pozostanie na zawsze – w miejscu, które kochał i z ludźmi, z którymi przez 28 lat rozbudzał miłość do książek.

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną stroną internetową poświęconą Robertowi Gamble’owi: https://www.mediarodzina.pl/robert-gamble/.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?