Hogwart w twoim domu -

16 kwietnia 2020

Hogwart w twoim domu

Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i opiekunów do skorzystania z magicznych propozycji zebranych pod hasłem #harrypotterathome!

J.K. Rowling oraz Wizarding World przedstawiają projekt “Harry Potter at Home” (“Harry Potter w domu”) zainicjowany w związku z pandemią Covid-19.

Autorka „Harry’ego Pottera” i współpracujący z nią zespół platformy Wizarding World zapraszają dzieci, rodziców, nauczycieli i opiekunów do skorzystania podczas kwarantanny z magicznych propozycji zebranych pod hasłem #harrypotterathome. Nowe cyfrowe centrum atrakcji, w którym znaleźć można mnóstwo informacji, ciekawostek, quizów i zadań w języku angielskim powstało w serwisie Wizarding World. Link kierujący do Potterowego centrum to: www.harrypotterathome.com

“Nauczyciele, rodzice, opiekunowie starający się, by życie naszych dzieci przebiegało w czasie izolacji jak najbardziej normalnie i radośnie, zasługują na odrobinę magii. Mam nadzieję, że ta inicjatywa pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym na przyjemne oderwanie od rzeczywistości w czasach domowej kwarantanny.” – mówi J.K. Rowling.

Cyfrowe centrum “The Harry Potter At Home” to internetowa przestrzeń dla dzieci, która pozwoli im odkryć magię “Harry’ego Pottera” – zarówno samodzielnie, jak i z rodzicami czy opiekunami – podczas wspólnej zabawy i lektury. W każdą środę (Wizarding Wednesdays) na stronie oraz w mediach społecznościowych pojawiać się będą nowe zestawy quizów, ciekawostek i zadań do wykonania z rodzicami i opiekunami, a regularnie wysyłany w każdy piątek newsletter dostarczać będzie czytelnikom świeże pomysły.

Dodatkowo, do 30 kwietnia w aplikacji serwisie Audioteka dostępny będzie zupełnie bezpłatnie audiobook pierwszego tomu serii, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”!

Przypominamy, że J.K. Rowling, specjalnie dla nauczycieli i wychowawców, jeszcze w marcu udzieliła licencji na korzystanie z cyklu o Harrym Potterze w procesie zdalnego nauczania.

Zapraszamy także na polski profil na Facebooku „Harry Potter. Fantastyczny Świat Magii”, gdzie publikowane są atrakcje w postaci quizów, zadań, filmów i innych ciekawostek ze świata czarodziejów!

Zaloguj się

Nie masz konta?