Mysi domek. Sam i Julia w teatrze

oprawa twarda
ilustracje Karina Schaapman
przekład: Jadwiga Jędryas
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 68
rok wydania: 2013
format: 265 x 302 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-828-3

cena detaliczna

31.50 zł35.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Mysi domek. Sam i Julia w teatrze

oprawa twarda

W kolejnej odsłonie Mysiego domku dwie małe myszki, przyjaciele Sam i Julia, przeżyją nowe, wspaniałe przygody. Przede wszystkim wybiorą się do zapierającego dech w piersiach teatru, gdzie Sam da prawdziwy koncert. Zorganizują przyjęcie urodzinowe, zajrzą do pracowni malarskiej, sklepu z torebkami i do fabryki. Julia natomiast na własnej skórze przekona się, dlaczego nie warto zjeżdżać po schodach na hulajnodze.
Trudno nie ulec urokowi pięknych ilustracji, które w tym tomie odkryją przed czytelnikami nowe, niesamowite pokoje misternej makiety stworzonej przez Karinę Schaapman.

 

Zobacz pierwszą część przygód myszek w tomie "Mysi domek. Sam i Julia"

Galeria zdjęć

 • Bardzo przypadły mi do gustu historyjki o przygodach myszek. Są to codzienne zdarzenia, podobne do tych, które mają miejsce w życiu dzieci, choć jest w nich i posmak "egzotyki" - dziadek-marynarz czy tata-badacz, szmaciarz, malarz mający atelier w Mysim Domku. Autorka książek chce pokazać małym odbiorcom inne, nieznane im może sprawy, rzeczy.
  Czytaj więcej na: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2013/08/mysi-domek-sam-i-julia-w-teatrze-w.html
 • Przy pomocy pozornie błahych zdarzeń Autorka próbuje przekazać dzieciom pewne prawdy i wartości: szacunek do pracy (żadna praca nie hańbi, nawet szmaciarz ma sporo do zrobienia i pracuje na swoje utrzymanie), znaczenie nauki (ukazanie satysfakcji z trudów nauki gry na trąbce czy tańca), piękno pasji (np. kolekcjonowanie), rozmaitość ludzkich typów, ich zachowań, wierzeń (co rzadkie w literaturze – Schaapman wprowadza do książki pojęcie Ramadanu, który obchodzą sąsiedzi Sama).
  Czytaj więcej na: http://slowemlukrowane.blogspot.com/2013/09/mysi-domek-sam-i-julia-w-teatrze.html
 • Do mysiego domku Karina Schaapman dopisała proste historyjki o bohaterach. Nie stawia jednak na beztroskę – chce, by jej odbiorcy nieco zastanowili się nad trudami codzienności, jak i nad sprawami egzystencjalnymi. Z jednej strony jest tu tematem śmierć dziadka i tęsknota za nim (oraz wspólne ozdabianie trumny jako pomysł na przeżywanie żałoby), z drugiej – osamotnienie Julii, która nie ma licznej rodziny. (...)
  Mysi temat można odkrywać po kawałeczku, ciesząc się z dopieszczonych detali – ale dla spostrzegawczych maluchów Schaapman przygotowuje też niespodzianki. Na fotografiach widać również „normalne” przedmioty, które w mysim świecie pełnią nowe funkcje. Klamerki do bielizny, łańcuszki czy koraliki funkcjonują tu inaczej – i warto przyjrzeć się obrazkom, by cieszyć się pomysłami autorki.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2013/07/karina-schaapman-mysi-domek-sam-i-julia.html
 • To już druga książka o Samie i Julii, dwóch małych myszkach, które przyjaźnią się ze sobą. W tych krótkich historyjkach otwiera się przed nami mysi świat, w którym mali czytelnicy odnajdą swoje codzienne radości i troski. Przewracając kolejne strony, zaglądamy do wielu pomieszczeń.
  Czytaj więcej na: http://mamanietylkoadama.blogspot.com/2014/01/mysi-domek.html
 • "Mysi domek. Sam i Julia w teatrze" to przepiękna i bardzo nietypowa książka obrazkowa do wypatrywania i wynajdywania szczegółów, opatrzona nie ilustracjami, ale zdjęciami. Zdjęciami nie byle jakimi, ale pokazującymi najprawdziwsze dzieła miniatury, malutkie domki dla myszek, z mnóstwem zachwycających szczegółów. (...) To jedna z tych książek, w których to tekst jest dodatkiem do zdjęć, uzupełnia je choć wcale nie jest konieczny.
  Czytaj więcej na: http://tosioweigraszki.blogspot.com/2015/11/przygody-z-ksiazka-3-mysi-domek.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński