Damir Miloš - Media-Rodzina

Damir Miloš

(ur. w w 1954 r. w Rijece) – pisarz, wykładowca filozofii na ASP, żeglarz. Ukończył fonetykę na Uniwersytecie w Zagrzebiu.
Wydał wiele utworów, m.in.: „Białego klauna”, który jest obowiązkową lektura szkolną. Jako zawodowy żeglarz jest także autorem kilku książek na temat morza i żeglowania. Założył i redagował e-czasopismo „Morsko prase” (chr. „Świnka morska”). Serwis, na którym można znaleźć wszystko, co dotyczy żeglowania.

Podobnie jak bohater książki „Biały klaun”, Miloš ma problem z rozróżnianiem kolorów (ale tylko niebieskiego i zielonego). Jednak to nie ten fakt przyczynił się do powstania historii. Biały klaun powstał w oparciu o doświadczenia w pracy z dziećmi z ubytkiem słuchu.
Według autora najważniejszą cechą języka nie jest to, że służy do komunikacji między ludźmi, lecz to, że zawiera w sobie doświadczenie świata, sposób, w jaki postrzegają go ludzie. Dlatego uczyć dzieci z ubytkiem słuchu mowy, nie oznacza uczyć je jednego systemu znaków, lecz naszego rozumienia świata. Właśnie to przekonanie stało się inspiracją dla „Białego klauna”.

Zaloguj się

Nie masz konta?