Igrzyska śmierci

oprawa miękka
przekład: Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 352
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-357-8

cena detaliczna

26.91 zł29.90 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Igrzyska śmierci

oprawa miękka

NAKŁAD WYCZERPANY

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.


Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce - listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni!

Prawo do sfilmowania trylogii wykupiła wytwórnia Liongates.
23 marca 2012 roku odbyła się premiera ekranizacji pierwszej części.
http://www.youtube.com/watch?v=lIVKX4Wu77U -Tutaj można obejrzeć zwiastun filmu.

http://www.mediarodzina.com.pl/igrzyska -Koniecznie odwiedź stronę specjalną poświęconą trylogii Igrzyska śmierci: obejrzyj zwiastun książki, wypróbuj sił w grze o przetrwanie i pobierz tapety.

Obejrzyj zwiastun polskiej edycji książki:http://www.youtube.com/watch?v=lbPOCp3-kOg

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • „Igrzyska śmierci” to jakby nie patrzeć książka przygodowa. Mimo to autorka pomiędzy wierszami ukryła bardzo wyraźne przesłanie. Książka dzięki temu jest bardzo współczesna i myślę, że przez wiele najbliższych lat będzie nadal aktualna.
  Czytaj więcej na: amanita.pl/index.php?id=323
 • Akcja rozwija się w dość szybkim tempie, które nie pozwoli do końca skupiać uwagi na wizji autorki dotyczącej obrazu USA w przyszłości. Nie szkodzi – losy bohaterów są tak intrygujące (i tajemnicze), że nawet zakończenie książki nie pozwoli nam przejść do porządku dziennego (bo kończy się znamiennym KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ).
  Czytaj więcej na: ksiazka-online.pl/index.php/2009/05/igrzyska-smierci-rewiev/
 • Książka - mimo, że traktująca o jakichś futurystycznych czasach i wydarzeniach - poniekąd bardzo prawdziwa. A prawda o nas samych jest nieznośnie bolesna. Na ile znamy samych siebie, jakie złe instynkty i siły drzemią w nas? Człowiek jest zagadką dla samego siebie i nie wiadomo, jak postąpi w ekstremalnych sytuacjach. Czy zachowa godność, honor, czy przeistoczy się w bestię?
  Czytaj więcej na:
  brulionbeel.blox.pl/2009/05/Igrzyska-Smierci-Suzanne-Collins.html
 • Nieczęsto spotyka się książkę, która pod płaszczykiem romansu, sensacji i fantastyki przemycałaby tyle istotnych treści: krytykę totalitaryzmu i wyścigu mediów, które nie wahają się przed niczym, by zdobyć oglądalność. Collins zadaje także pytania: jak zachować się w sytuacjach, które wymagają od nas podłości, czy warto walczyć za wszelką cenę? Mądra i przejmująca książka, nie tylko dla młodzieży.
  Czytaj więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,3628,tytul,Krwawy-Big-Brother,recenzja.html

 • Gladiatorzy... To pojęcie nie pada w powieści, ale oprócz charakteru „zawodów” wątków rzymskich jest sporo: imiona bohaterów, nazwa państwa Panem  (Panem et circenses – okrzyk, który wznosiło rzymskie pospólstwo domagając się pożywienia i rozrywek), Kapitol stanowiący centrum władzy...
  Czytaj więcej na: zajeczanora.blogspot.com/2009/05/czytam-sobie-suzanne-collins-igrzyska.html
 • Nie polecam czytania jej wieczorem do poduszki. Akcja tak Was wciągnie, że nie prześpicie nocy. Istotne jest również to, że "Igrzyska Śmierci" to książka pokazująca, że silnych i bardzo agresywnych przeciwników można pokonać sprytem i logicznym myśleniem. Pokazuje, że nie mięśnie są najważniejsze, a raczej sprawne oko, dobry słuch i umiejętność analizowania sytuacji.
  Czytaj więcej na: strefamamy.pl/aktualnosci/igrzyska-smierci/
 • Sama fabuła i wątki, są naprawdę interesujące, jednakże największe wrażenie wywarły na mnie pewne idee, przekonania, rozmyślenia bohaterów, nad pewnymi sprawami. Książka, również zasmuca nas, potwierdzając tezę, że człowiek to jednak najgorsze i najpodlejsze zwierze na tej ziemi.
  Czytaj więcej na: wpmt.pl/?mod=works&praca_id=10908&i=c
 • Suzanne Collins utrzymuje dobre tempo akcji, nie dając odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości, jakie w głowie czytelnika mogą się pojawić – czy kolejny sprytny plan się powiedzie, czy publiczne miłosne wyznanie Peety wobec Katniss było prawdą, a może tylko medialną grą? Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, niedawno przedstawieni bohaterowie szybko giną, z pozoru łatwa ostatnia bitwa okazuje się być rozpaczliwą batalią o życie.
  Czytaj więcej na: http://www.stary.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2246:suzanne-collins&tmpl=component&print=1
 • Jest to zdecydowanie książka wyłącznie dla osób dojrzałych rozumiejących iż zło, okrucieństwo i walka, jest często częścią historii. Powieść Suzanne Collins to opowieść o walce, sile przetrwania, o marzeniach i miłości, o zdradach i wyrafinowaniu, ale również o nadziei, pragnieniach, uczuciach tych dobrych jak i złych, jak również o wielu innych rzeczach, które mogłabym tu wymieniać bez końca, ponieważ książka ta jest bardzo dobrze skonstruowana w formie jak i treści.
  Czytaj więcej na: ksiazkimlodziezowe.pl/glodowe-igrzyska-smierci-wedlug-suzanne-collins
 • (...) fabuła książki jest naprawdę dramatyczna i trzyma w napięciu cały czas. Świat Katniss jest bardzo ciekawie wymyślony. Ostrzega nas, że cywilizacja wcale nie musi oznaczać, że dobrze wykorzystamy jej wynalazki. Bardzo dużo jest o polityce, ciekawie opisana jest walka o władzę. No i jeszcze nie napisałem, że te Głodowe Igrzyska to takie telewizyjne show, które wszyscy oglądają. Wyobrażacie sobie – show w którym grupa dzieciaków ma za zadanie się pozabijać. Naprawdę warto przeczytać, ku ostrzeżeniu.
  Czytaj więcej na: ksiazkinaczacie.blox.pl/2012/06/NIECH-ZWYCIEZY-NAJLEPSZY.html
 • Motorem napędzającym fabularne napięcia nie są tu jedynie niezwykłe przygody ani niespodziewane wydarzenia, lecz stale powracający moralny dylemat: czy cel uświęca środki? Chociaż to, że uświęca, że nie można zrobić jajecznicy, nie rozbijając jajek, jest oczywiste. Raczej chodzi o to, na jak wiele można sobie pozwolić, żeby uratować życie swoje, bliskich, obalić okrutną dyktaturę. I czy da się potem z tym żyć.
  Czytaj więcej na: wyborcza.pl/1,76842,11972577,_Igrzyska_smierci__Suzanne_Collins__Jest_co_czytac.html
 • To bardzo absorbująca pozycja, o której się myśli długo po jej zakończeniu i do której z pewnością się powraca. Igrzyska są gwarancją prawdziwej feerii uczuć, jakie towarzyszą przy jej lekturze. Polecam ją entuzjastom literatury antyutopijnej i wszystkim tym, którzy szukają nietuzinkowych, wyrazistych historii. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie!
  Czytaj więcej na: http://przychylnym-okiem.blog.onet.pl/2012/04/08/249-suzanne-collins-igrzyska-smierci/
 • Suzanne Collins   zbudowała niepowtarzalną atmosferę, której częścią się czułam i spiętrzyła akcję w taki sposób, że na próżne były próby odłożenia książki na później. (...) Akcja jest szalenie dynamiczna, pędzi na złamanie karku, a nagłe jej zwroty wprowadzają wiele napięć, niepewności i zaciekawienia.
  Czytaj więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2013/02/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html
 •   Nie ukrywam, „Igrzyska śmierci” bardzo przypadły mi do gustu i z ręką na sercu polecam – zwłaszcza osobom zmęczonym wilkołakami i mieniącymi się w słońcu wampirami wyskakującymi zza każdego zakrętu, nastolatkami marzącymi wyłącznie o poderwaniu Tego-Idealnego-Chłopaka, nastolatkami-czarownicami i supersprzedającymi się książkami z założenia „tylko dla dorosłych”. [...] Ci, którzy szukają czegoś więcej w literaturze i lubią/chcą po przeczytaniu ostatniego zdania poświęcić chwilę na refleksję, także nie będą rozczarowani.
 • Czytaj więcej na: https://dkksejny.wordpress.com/2012/12/21/i-niech-los-zawsze-wam-sprzyja-suzanne-collins-igrzyska-smierci/
 • Igrzyska śmierci są wciągającą, a niekiedy szokującą lekturą, od której ciężko się oderwać. Suzane Collins umiejętnie stopniuje napięcie i sprawia, że czytelnik chce zapoznać się z jeszcze jedną stroną, kolejnym rozdziałem... aż trafia na trzy wyrazy - "koniec tomu pierwszego".
  Czytaj więcej na: http://sylwuch.blogspot.com/2012/11/suzanne-collins-igrzyska-smierci.html
 • Według mnie fabuła „ Igrzysk Śmierci” jest bardzo wciągająca, a szczególnie zafascynowały mnie fenomenalne zwroty akcji. Przyznam też, że zawsze, gdy chciałam zrobić przerwę w lekturze, – akcja nabierała tempa, a ja nie byłam w stanie oderwać się od książki.
  Czytaj więcej na: http://debiutext.eu/19341,igrzyska-smierci-suzanne-collins.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński